Jeśli smartfon z 5G to Samsung lub Huawei. Tak wybierali klienci

Smartfon z modemem 5G powoli przestaje być czymś wyjątkowym. Na rynku debiutuje bowiem coraz więcej modeli, które obsługują sieć piątej generacji, dzięki czemu staje się ona dostępna dla większej liczby konsumentów. W pierwszej połowie 2020 roku najczęściej wybierali oni urządzenia marek Samsung i Huawei.

Jak podaje Ken Hyers ze Strategy Analytics, w pierwszej połowie 2020 roku przychody z globalnej branży smartfonów osiągnęły rekordowy poziom 34 mld dolarów amerykańskich. Pomimo globalnej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i COVID-19, technologia 5G podziałała na klientów jak magnes i skłoniła wiele osób do zakupu smartfona, który ją obsłuży.

Jakie smartfony z modemami 5G sprzedawały się najlepiej w pierwszej połowie 2020 roku? Dwóch marek: Samsung i Huawei

Według wyliczeń Strategy Analytics, w pierwszej połowie 2020 roku Samsung Galaxy S20+ 5G był najlepiej sprzedającym się smartfonem z modemem 5G (pod względem przychodów). Wygenerowane przychody z jego sprzedaży stanowiły aż 9% wszystkich, osiągniętych w ciągu sześciu pierwszych miesięcy br. przez smartfony z tego segmentu.

To jednak nie jedyny powód do dumy dla południowokoreańskiego producenta. Na kolejnych dwóch miejscach również ulokowały się smartfony Samsunga: Galaxy S20 Ultra 5G na drugim i Galaxy S20 5G na trzecim.

sprzedaż smartfonów 5G pierwsza połowa H1 2020 Samsung Huawei Strategy Analytics
Najczęściej kupowane smartfony z modemami 5G w pierwszej połowie 2020 roku (źródło: Strategy Analytics)

Jeśli natomiast chodzi o pozostałe dwa miejsca w TOP 5, to zajęły je smartfony marki Huawei. Model P40 Pro 5G znalazł się na czwartym, a Mate 30 5G na piątym. Według Strategy Analytics, flagowce firmy z Państwa Środka cieszyły się ogromną popularnością w jej ojczyźnie.

Badacze prognozują jednak, że sytuacja diametralnie zmieni się w drugiej połowie 2020 roku. Według nich, smartfony z serii iPhone 12 (wszystkie cztery oferują modemy 5G) będą cieszyły się większą popularnością wśród klientów niż urządzenia Samsunga i Huawei, a absolutnym bestsellerem, który zajmie pierwsze miejsce w zestawieniu, będzie iPhone 12. Nie bez znaczenia jest tu też fakt, że już wkrótce rozpocznie się szał przedświątecznych zakupów, w trakcie którego najnowsze iPhone’y powinny rozchodzić się jak ciepłe bułeczki.