Orange logo pieniądze money
fot. Pexels

Zmiany w Orange na kartę. Będzie drożej

Niestety, informacje o zmieniających się cennikach polskich operatorów to już niemal codzienność. Orange właśnie poinformowało o nowych cenach niektórych pakietów w ofercie Bez limitu na kartę. Są też jednak dobre informacje – zwiększają się nie tylko ceny, ale również paczki internetu.

Na początek dobre informacje

Operator sieci Orange wprowadził kilka zmian w swojej ofercie prepaidowej, która cieszy się popularnością wśród klientów. Według firmy, z taryfy Bez limitu korzysta niemal połowa użytkowników opcji na kartę.

Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie nowej opcji cenowej usługi „Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu + 5G pass + 25 GB” za 35 złotych na 31 dni, dostępnej w wersji jednorazowej oraz cyklicznej. Aktywacja usługi możliwa jest poprzez wysłanie SMS-a o treści AKT35 (jednorazowa) lub AKT35 CYKL (cykliczna) pod numer 630. Ta oferta z pewnością zainteresuje użytkowników, którzy potrzebują dużej ilości danych oraz chcą cieszyć się szybkim łączem 5G.

Dobrą informacją jest także zwiększenie ilości gigabajtów w opcji za 39 złotych z 20 na 40 GB. Ta zmiana pozwoli użytkownikom cieszyć się większą ilością danych za tę samą cenę. Ponadto ta opcja również wspiera łączność 5G.

Nowy cennik Orange – będzie drożej

Orange przedstawiło nowy cennik. Oprócz pozytywnych zmian, na klientów oferty Bez limitu na kartę czeka także podwyżka. Wprowadzona została zmiana w opcji kwartalnej i rocznej. Oferta kwartalna „Bez limitu + 150 GB” zwiększyła swoją cenę z 90 na 93 złote, natomiast opcja roczna „Bez limitu + 1 TB” z 360 zł na 365 złotych. W obu opcjach dodano 5G pass w cenie na całą ważność usługi. Co prawda, na razie nie są to duże podwyżki, jednak są one warte odnotowania.

Orange na kartę cennik
Nowy cennik Orange na kartę bez limitu (źródło: Orange)

Inną ważną zmianą jest brak możliwości aktywacji usługi „Rozmowy i SMS-y bez limitu + pakiet GB” za 25 złotych na 31 dni w wersji jednorazowej poprzez SMS. Ta opcja pozostaje dostępna jedynie w wersji cyklicznej dla klientów, którzy dołączyli do oferty Orange na kartę przed 19 września 2019 roku. To z pewnością zaskoczy wielu użytkowników, którzy przyzwyczaili się do aktywacji tej usługi za pomocą SMS-a.