Orange wbija szpilę T-Mobile. „Po 1,5 roku wreszcie mamy pierwszego konkurenta”

Operatorzy telefonii komórkowej w Polsce, jako naturalni konkurenci, pozwalają sobie czasem na drobne uszczypliwości, dodające charakteru ich rywalizacji. Przy okazji ogłoszenia przez T-Mobile dostępności eSIM w ofercie, Orange przypomniało, kto zatknął na tym lądzie flagę jako pierwszy.

Reklama

eSIM w T-Mobile od 1,5 dnia, w Orange od 1,5 roku

10 sierpnia T-Mobile ogłosiło dostępność nowej opcji w ofercie: klienci korporacyjni (a więc nawet nie wszystkie firmy) będą od teraz mogli zamawiać elektroniczne karty SIM dla kompatybilnych urządzeń podczas większych zakupów u Magentowych.

Orange nie mogło odmówić sobie tej okazji, by podkreślić, że jest pierwszym operatorem działającym na terenie naszego kraju, który wprowadził eSIM – i to nie tylko dla sektora firmowego, ale także dla użytkowników indywidualnych.

Reklama

Standard eSIM jest przydatną opcją dla osób mających numer w ofercie Flex i tych, którzy chcieliby korzystać z tego samego numeru na dwóch urządzeniach (na przykład na smartfonie i smartwatchu) Jak na razie, choć T-Mobile ruszyło już z eSIM, to wyłącznie Orange umożliwia taką kombinację.

Rozbawiło mnie to, w jak elegancki sposób Orange podkreśliło, że operatorzy w Polsce nie śpieszą się do wprowadzania eSIM. Nie ma to jak przyjacielskie szturchnięcie w boczek.

Ile osób w Polsce korzysta z eSIM?

Ponieważ możliwość korzystania z eSIM w T-Mobile uruchomiono dopiero wczoraj, można założyć, że dane przekazane przez Wojtka Jabczyńskiego, rzecznika prasowego Orange, odzwierciedlają praktycznie cały rynek kart eSIM w Polsce.

Jeszcze w październiku 2019 roku operator chwalił się 18,5 tysiącami użytkowników eSIM w Polsce. Ich aktualny stan jest wyraźnie większy – obecnie z eSIM w Orange korzysta ponad 50 tysięcy klientów.

  1. Nie tylko aple obsługuje esim orange. Również ticwatch Pro 4G LTE spokojnie sobie radzi, plus że na andku, nfc z płatnościami itp. Wsio po polsku.

  2. … Orange jako pierwsze ? dwa tygodnie temu zakupiłem Galaxy Watch Active2 z LTE … od tego dnia bezskutecznie próbuję włączyć usługe w Orange która po 5min od włączenia samoistnie się wyłącza po 15 próbach i nie wiem ilu już telefonach do faktury doliczano mi 9zł za każdą ponowną aktywację nie wspomnę o płatnych połączeniach z infolinią (40zł doliczone do abonamentu) ok nie powiem opłaty zostały anulowane ale do dnia dzisiejszego nikt z orange nie potrafi włączyć mi tej usługi … nawet po rozmowie z kierownictwem działu obsługi klienta

  3. W kwestii możliwości posiadania tego samego numeru na kilku urządzeniach… tu dla odmiany w T-Mobile było „od zawsze” (jeszcze w Erze to miałem i mam do dzisiaj), ta usługa nazywa się „Tandem” (dostaje się identyczne, sklonowane karty SIM), oficjalnie tylko w abonamentach (B2C też) oferują, ale w prepaidzie się da ;-)

  4. Ilość esimów pokazuje dobitnie dlaczego operatorzy się nie interesują tym tematem. Zwyczajnie jest to dla zwykłego uzytkownika niezbyt przydatne,

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama