Reklama

Co tam Oppo Reno 4. Są już pierwsze informacje o Oppo Reno 5!

Doprawdy zadziwia mnie tempo wydawania kolejnych generacji serii Reno. Dopiero niedawno w Polsce zadebiutowały smartfony z linii Reno 4 (lekko ponad miesiąc temu), a już na horyzoncie pojawia się Oppo Reno 5. Mamy pierwsze informacje na jego temat.

Reklama

Rodzina Oppo Reno zmieniła się nie do poznania w bardzo szybkim tempie

Seria Reno przyniosła duży powiew świeżości w ofercie Oppo. Pierwsze smartfony wyróżniały się nietypowym sposobem, w jaki wysuwał się z wnętrza urządzenia aparat do selfie i rozmów wideo – producent umieścił go bowiem na platformie w kształcie płetwy rekina.

Oppo Reno (fot. Kacper Żarski / Tabletowo.pl)

Ponadto ich niewątpliwą zaletą było to, że aparat główny na panelu tylnym był zrównany z powierzchnią obudowy – nie wystawał ponad nią na ani milimetr. Niestety, producent szybko zrezygnował z tych rozwiązań – Kasia w recenzji Oppo Reno 3 (w 100% trafnie) spostrzegła, że stracił charakter (i już nigdy go nie odzyskał).

Nadchodzi Oppo Reno 5

Pierwsze smartfony z serii Oppo Reno zadebiutowały w kwietniu 2019 roku. Teraz mamy końcówkę 2020 roku i na horyzoncie pojawił się Oppo Reno 5, który prawdopodobnie zadebiutuje na początku przyszłego roku, jeśli nie jeszcze pod koniec tego. Nowe generacje prezentowane są zatem naprawdę niezwykle szybko.

Wiarygodny leakster Digital Chat Station opublikował informacje o nowym smartfonie Oppo, który – jak się spodziewamy – zadebiutuje na rynku jako właśnie Oppo Reno 5. Informator podaje, że zaoferuje on 6,43-calowy wyświetlacz OLED z okrągłym otworem na aparat o rozdzielczości 32 Mpix, a także standardowym odświeżaniem 60 Hz i śledzeniem ruchu palca użytkownika z częstotliwością 180 Hz.

Oppo Reno 5, podobnie jak Oppo Reno 4 Pro 5G, będzie miał ekran z otworem
Oppo Reno 5, podobnie jak Oppo Reno 4 Pro 5G, będzie miał ekran z otworem (fot. Tabletowo.pl)

Sercem smartfona będzie ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2,4 GHz, a energię do pracy zapewni mu akumulator o pojemności 4300 mAh ze wsparciem dla technologii superszybkiego ładowania przewodowego o mocy 65 W. Urządzenie od razu po wyjęciu z pudełka ma pracować pod kontrolą systemu Android 11 z interfejsem ColorOS 11.

Na pokładzie Oppo Reno 5 znajdzie się też poczwórny aparat 64 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix. Smartfon ma mieć wymiary 159,1×73,4×7,9 mm i ważyć 172 gramy.

Oppo jeszcze nie wspomina nic o zbliżającej się premierze serii Oppo Reno 5, ale kwestią czasu jest, aż zacznie to robić.

Te wiadomości mogą Cię zainteresować: