smartfon Apple iPhone 12 Pro Max smartphone
Apple iPhone 12 Pro Max (źródło: Apple)

Inspiracja czy perfidna zrzynka? Huawei Nova 8 SE wygląda jak iPhone 12

Wiadomo, że żaden producent nie odważy się skopiować wyglądu smartfona konkurencji 1:1. „Inspiracja” potrafi jednak czasem być aż nazbyt widoczna, tak jak jest w wypadku Huawei Nova 8 SE, której projekt to praktycznie iPhone 12 z Androidem.

Huawei ma swojego iPhone’a

Huawei Nova SE 8 – ten smartfon nie zrobi kariery dzięki znakomitej specyfikacji ani nieprawdopodobnie niskiej cenie. Prawda jest taka, że dopóki nie poznaliśmy wyglądu urządzenia, mało kogo obchodziły przecieki na temat zastosowanych przez Huawei podzespołów. Jednak wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcia, by przekonać się, że ma kilka cech wspólnych z iPhonem 12.

Nova 8 SE, na której premierę pewnie jeszcze trochę poczekamy, wydaje się przejmować od Apple pomysł na wykończenie bocznych ramek smartfona. Zamiast zaokrąglonych brzegów, urządzenie zyskało mocno ścięte, płaskie obramowanie, którego próżno obecnie szukać w produktach innych niż tych od Apple. Inspiracja jest aż nadto widoczna, i aż dziwi, że Huawei poszło na taką łatwiznę, bo poprzednik jakiś charakter zachowywał.

Huawei Nova 8 SE (fot. gizchina)

Gdyby jeszcze okazało się, że takie rozwiązanie służy wygodzie użytkowników, nie miałbym nic przeciwko temu. Okazuje się jednak, że płaskie krawędzie nie są najwygodniejszą opcją w wypadku większych smartfonów, a na taki zapowiada się Huawei Nova 8 SE.

Huawei Nova 8 SE (fot. gizchina)

Huawei Nova 8 SE w dwóch wersjach

Urządzenia z linii Huawei Nova 8 powinny zostać zaprezentowane jeszcze w listopadzie. W jej skład wejdą urządzenia z ekranami OLED i odświeżaniem 120 Hz. W środku powinny znaleźć się procesory Kirin 9000, ale nie brak też innych doniesień.

(fot. Slashleaks)

Niektóre z nich wymieniają na przykład pełną specyfikację dwóch wersji Huawei Nova 8 SE z obsługą sieci 5G:

 • ekran OLED 6,53 cala, Full HD+
 • procesor Dimensity 720 lub 800U (w zależności od wersji)
 • 8 GB RAM
 • 128 GB pamięci wewnętrznej
 • poczwórny aparat główny:
  – 64 Mpix (f/1.9)
  – 8 MPix (f/2.4)
  – 2 Mpix (f/2.4)
  – 2 Mpix (f/2.4)
 • aparat przedni 16 Mpix (f/2.0)
 • bateria 3800 mAh z szybkim ładowaniem 66 W
 • wymiary: 161,6 x 74,8 x 7,46 mm
 • waga: 178 g

Najjaśniejszą gwiazdą wyposażenia będzie pewnie bateria z szybkim ładowaniem 66 W, ale to nie przyciągnie klienteli do sklepów. Trzeba było więc postawić na inny czynnik – wizualne podobieństwo do iPhone’a 12. Dobrze, że chociaż notch jest mniejszy…

Warto sprawdzić: