Oppo Reno 5 K teaser
Oppo Reno 5 K (źródło: Oppo Weibo)

Jutro premiera kolejnego smartfona z serii Oppo Reno 5. Wiemy, jaki będzie i co zaoferuje

Zapowiada się na to, że seria Oppo Reno 5 będzie tak samo rozbudowana, jak rodzina Oppo Reno 4. Już jutro zadebiutuje kolejny członek tej rodziny – Oppo Reno 5 K. Jeszcze przed oficjalną prezentacją dowiedzieliśmy się, co zaoferuje.

Reklama

Pierwsze smartfony, Oppo Reno 5 i Reno 5 Pro, zadebiutowały 10 grudnia 2020 roku. Po dwóch tygodniach dołączył do nich Oppo Reno 5 Pro+, a z końcem ubiegłego roku jeszcze (zaskakująco ciekawy) Oppo Reno 5 4G. Już jutro, tj. 25 stycznia 2021 roku, rodzinę wzbogaci kolejny model – Oppo Reno 5 K.

Jutro premiera Oppo Reno 5 K. Wiemy już, jaki będzie i co zaoferuje

Jest to dość ciekawy przypadek, ponieważ chodzą słuchy, że powstał z potrzeby chwili. Mówi się, że przez niekorzystną sytuację w segmencie półprzewodników, Oppo podobno ma problemy z zapewnieniem sobie wystarczającej ilości procesorów Qualcomm Snapdragon 765G, który został zastosowany w Oppo Reno 5.

W związku z tym postanowiono stworzyć bliźniaczy model Oppo Reno 5 K, na pokładzie którego znajdzie się procesor Qualcomm Snapdragon 750G ze zintegrowanym modemem 5G. Skorzystało z niego również m.in. Xiaomi w Mi 10T Lite. Będzie to jedyna różnica pomiędzy Oppo Reno 5 i Reno 5 K, ponieważ pozostała specyfikacja techniczna jest już identyczna w obu przypadkach.

smartfon Oppo Reno 5 K smartphone
źródło: MySmartPrice

OK, Oppo odróżni od siebie oba modele jeszcze jednym szczegółem. Oppo Reno 5 K będzie bowiem sprzedawany również w miętowej wersji kolorystycznej, która nie jest dostępna w przypadku Oppo Reno 5. Ten ostatni można za to kupić (też) w wariancie z intensywnie niebieską obudową.

Jak jednak wspomniałem, specyfikacja Oppo Reno 5 K będzie identyczna, jak lista parametrów Oppo Reno 5 (poza procesorem). Smartfon zaoferuje swoim właścicielom ekran AMOLED o przekątnej 6,43 cala i rozdzielczości Full HD 2400×1080 pikseli (proporcje 20:9) z okrągłym otworem w lewym górnym rogu na 32 Mpix aparat do selfie i rozmów wideo oraz ekranowym czytnikiem linii papilarnych.

smartfon Oppo Reno 5 K smartphone
źródło: MySmartPrice

Specyfikacja Oppo Reno 5 K obejmować będzie również poczwórny aparat 64 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix na tyle, Dual SIM, akumulator o pojemności 4300 mAh z obsługą ładowania przewodowego o mocy 65 W (przez port USB-C) oraz system operacyjny Android 11 z interfejsem ColorOS 11.

Smartfon będzie dostępny w sprzedaży w konfiguracjach z 8 GB i 12 GB RAM oraz 128 GB i 256 GB pamięci wbudowanej. Oczekuje się, że jego cena zostanie ustalona na niższym poziomie niż ceny Oppo Reno 5, które zaczynają się w Chinach od 2699 juanów.

smartfon Oppo Reno 5 K smartphone
źródło: MySmartPrice