Lawina ruszyła. OPPO ma dla nas kolejny niedrogi smartfon z modemem 5G

Rok 2021 z pewnością będzie czasem powszechnej dostępności smartfonów z modemami 5G. W niektórych sieciach komórkowych już teraz obserwuje się większe zainteresowanie takimi modelami. Wkrótce dołączy do nich OPPO A93 5G.

Reklama

OPPO z tanim smartfonem w wariancie 5G

OPPO A93 nie jest żadną nowością na rynku. Podstawowa wersja tego smartfona została zaprezentowana w ubiegłym roku i była wyposażona w chipset MediaTek Helio P95. Teraz urządzenie zyskało jednak nową wersję, z procesorem w który wbudowano także modem 5G. Oppo skorzystało tutaj z układu od Qualcomma – Snapdragon 480. To platforma mobilna „pierwszego wyboru” dla producentów chcących mieć w swoim portfolio sprzęt mogący łączyć się z sieciami 5G i jednocześnie pozostający ekonomicznym wyborem.

OPPO A93 5G wyposażono w ekran 6,5 cala, pracujący w rozdzielczości Full HD+ i odświeżający obraz w 90 Hz. Częstotliwość próbkowania dotykowego określono na 180 Hz. Z przodu znajdziemy także wycięcie na aparat z matrycą 8 Mpix.

Na pleckach urządzenia znajdziemy wysepkę z trzema obiektywami aparatów. Główna matryca ma 48 Mpix, a wspierają ją dwa pomniejsze sensory o rozdzielczości 2 Mpix każdy, pomagające zbierać dane o głębi sceny oraz pracujące w trybie monochromatycznym.

Podstawowa wersja pamięciowa wyposażona jest w 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. W drugiej odmianie, zyskujemy więcej miejsca na system i pliki – 256 GB, podczas gdy ilość RAM-u pozostaje bez zmian. W razie czego dodatkową przestrzeń można rozszerzyć dzięki karcie microSD (do 256 GB).

OPPO A53 5G zasilany jest baterią o pojemności 5000 mAh, ładowaną przez port USB-C ładowarką o mocy 18 W. Krótka inspekcja boków obudowy zdradza, że jeden z nich ma wbudowany czytnik linii papilarnych. Oppo nie zapomniało także o porcie słuchawkowym. Całością zarządza system Android 11 z nakładką ColorOS 11.1.

Cena modelu z pamięcią 128 GB jest na razie nieznana. Wiadomo, że za wersję 8 GB/256 GB wynosi 1999 juanów, czyli w przeliczeniu około 1150 złotych.

To dopiero początek tanich smartfonów z 5G

Snapdragon 480 z wbudowanym modemem 5G z pewnością będzie stosowany w kolejnych smartfonach. Teraz sięgnęło po niego OPPO, a niedawno poznaliśmy także niedrogi smartfon vivo Y31s z tym samym procesorem, ale wyraźnie słabszymi innymi podzespołami. OPPO konkuruje z nim modelem A53 5G. Do wyścigu o pieniądze konsumentów wystartował też Samsung, prezentując Galaxy A32 5G. Zapowiadają się ciekawe zmagania, udowadniające, że na rynku smartfonów z modemami 5G najważniejszymi graczami wcale nie będą urządzenia z najwyższych półek, a właśnie konstrukcje o bardziej zbalansowanej cenie.