Opera z kolejną unikatową funkcją. Twórcy dodali Spotify i Apple Music

Przeglądarka Opera, mimo iż nie jest już oparta na autorskim silniku, wciąż oferuje wyjątkowe funkcje. Do listy już dostępnych dołącza właśnie wygodny dostęp do popularnych usług streamingu muzyki.

Opera z nowościami dla fanów muzyki

Twórcy Opery ogłosili na oficjalnym blogu najnowszą aktualizację. Owszem, wprowadza ona szereg mniejszych usprawnień, sprawiających, że mamy po prostu do czynienia z lepszą przeglądarką. Jednak największa nowość jak najbardziej należy do kategorii tych wyjątkowych, niespotykanych w innych, popularnych przeglądarkach.

Opera z funkcją odtwarzacza.
(fot. Opera)

We wspomnianym przed chwilą poście na blogu, Opera poinformowała, że ma dobre wieści dla wszystkich miłośników muzyki. Dodana została bowiem nowa funkcja odtwarzacza, która ma sprawić, że ulubione usługi przesyłania strumieniowego będą zawsze pod ręką.

Odtwarzacz muzyki bezpośrednio w przeglądarce

Nowy odtwarzacz umożliwia zalogowanie się do Spotify, Apple Music i YouTube Music bezpośrednio z paska bocznego przeglądarki. Dzięki temu możemy zarządzać odtwarzaną muzyką, nie opuszczając aktualnie otwartej karty ze stroną internetową.

Warto dodać, że twórcy postarali się o większą integrację z przeglądarką niż w przypadku korzystania z muzycznych usług w otwartej karcie czy zewnętrznej aplikacji. Przykładowo, gdy w innej karcie zaczniemy odtwarzać plik audio lub film, odtwarzanie w Spotify czy Apple Music zostanie automatycznie zatrzymane.

Dostęp do funkcji odtwarzacza uzyskamy z poziomu bocznego paska, pod sekcją komunikatorów. Pomiędzy poszczególnymi usługami muzycznymi można się w każdej chwili przełączyć. Dodatkowo, twórcy obiecują, że obsługiwane są funkcyjne przyciski na fizycznych klawiaturach, służące do sterowania odtwarzaną muzyką – np. poprzedni/następny utwór czy zatrzymaj/wznów odtwarzanie.

Oczywiście nie mamy do czynienia z rewolucyjna funkcją, która nagle podniesie udziały Opery na rynku przeglądarek. Mimo tego, jak najbardziej możemy mówić o przydatnym dodatku. Odtwarzacz powinien sprawdzić się szczególnie, gdy nie mamy łatwego dostępu do zewnętrznych aplikacji i zmuszeni jesteśmy do korzystania ze Spotify lub innej usługi w przeglądarce.

To nie pierwsza integracja z usługami innych firm. Opera wspiera już popularne komunikatory – np. WhatsApp, a także umożliwia wygodny dostęp do serwisów społecznościowych – np. Instagram od wersji 68.

Te wiadomości mogą Cię zainteresować: