Opera 68 już dostępna. Wśród nowości wbudowany Instagram
(fot. Opera)

Opera 68 już dostępna. Wśród nowości wbudowany Instagram

Użytkownicy Opery mogą pobrać nową aktualizację swojej ulubionej przeglądarki internetowej. Wśród nowości znalazła się integracja z Instagramem.

Opera z wygodnym dostępem do Instagrama

Twórcy Opery wprowadzają rozwiązania, których nie spotkamy w konkurencyjnych, popularnych produktach. Wśród nich należy wymienić bloker reklam, integrację z komunikatorami czy wbudowany portfel kryptowalut. To właśnie m.in. te rozwiązania mają przyciągnąć nowych użytkowników, a także zatrzymać obecnych.

Opera w wersji 68, która właśnie została udostępniona na Windowsa, macOS i Linuksa, rozszerza unikalne funkcje przeglądarki. Na pasku bocznym, obok Messengera, WhatsAppa czy Telegrama, znalazła się ikonka Instagrama. Zapewnia ona szybki dostęp do serwisu społecznościowego, bez konieczności otwierania strony w nowej karcie.

Instagram dostępny z poziomu Opery pozwala na przeglądanie postów, oglądania Insta Stories i treści na karcie Eksploruj, odbieranie powiadomień, a także na pisanie bezpośrednich wiadomości. Otrzymujemy więc wszystkie opcje, które znajdziemy na stronie internetowej Instagrama na desktopie.

W celu integracji Opery z Instagramem należy tylko kliknąć na ikonę na bocznym pasku i następnie zalogować się na swoje konto. Tak, to już wszystko.

Pozostałe nowości w Operze 68

Dodanie Instagrama do listy obsługiwanych serwisów społecznościowych i komunikatorów to nie jedyna zmiana przygotowana przez twórców przeglądarki. Aktualizacja wprowadza również konteksty, czyli możliwość tworzenia grup składających się z wielu kart. Przykładowo, jedna grupa może zawierać zestaw stron, z których korzystamy w pracy, a druga składać się ze stron z naszymi ulubionymi serwisami technologicznymi.

Opera 68 już dostępna. Wśród nowości wbudowany Instagram
(fot. Opera)

Osoby korzystające z wielu kart jednocześnie powinny zainteresować się również wbudowaną wyszukiwarką, która służy do szybkiego znalezienia konkretnej strony. Dostępna jest ona pod nową ikoną lupy znajdującą się w prawym, górnym rogu lub można ją wywołać kombinacją klawiszy Ctrl + spacja.

Opera 68 już dostępna. Wśród nowości wbudowany Instagram
(fot. Opera)

Zdublowane karty są teraz dodatkowo oznaczane poziomą linią oraz w menu kontekstowym dodano opcję szybkiego zamknięcia drugiej karty z otwartą tą samą stroną. Pojawiły się jeszcze nowe oznaczenia dla bezpiecznych i niebezpiecznych stron. Oczywiście nie zabrakło także mniejszych usprawnień, a do tego usunięto też wcześniej zgłoszone błędy.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Polecamy również:

Google Chrome 81 już jest. Grupowanie kart i usprawnione powiadomienia

źródło: Opera