(fot. Opera)

Opera 68 już dostępna. Wśród nowości wbudowany Instagram

Użytkownicy Opery mogą pobrać nową aktualizację swojej ulubionej przeglądarki internetowej. Wśród nowości znalazła się integracja z Instagramem.

Reklama

Opera z wygodnym dostępem do Instagrama

Twórcy Opery wprowadzają rozwiązania, których nie spotkamy w konkurencyjnych, popularnych produktach. Wśród nich należy wymienić bloker reklam, integrację z komunikatorami czy wbudowany portfel kryptowalut. To właśnie m.in. te rozwiązania mają przyciągnąć nowych użytkowników, a także zatrzymać obecnych.

Reklama

Opera w wersji 68, która właśnie została udostępniona na Windowsa, macOS i Linuksa, rozszerza unikalne funkcje przeglądarki. Na pasku bocznym, obok Messengera, WhatsAppa czy Telegrama, znalazła się ikonka Instagrama. Zapewnia ona szybki dostęp do serwisu społecznościowego, bez konieczności otwierania strony w nowej karcie.

Instagram dostępny z poziomu Opery pozwala na przeglądanie postów, oglądania Insta Stories i treści na karcie Eksploruj, odbieranie powiadomień, a także na pisanie bezpośrednich wiadomości. Otrzymujemy więc wszystkie opcje, które znajdziemy na stronie internetowej Instagrama na desktopie.

W celu integracji Opery z Instagramem należy tylko kliknąć na ikonę na bocznym pasku i następnie zalogować się na swoje konto. Tak, to już wszystko.

Pozostałe nowości w Operze 68

Dodanie Instagrama do listy obsługiwanych serwisów społecznościowych i komunikatorów to nie jedyna zmiana przygotowana przez twórców przeglądarki. Aktualizacja wprowadza również konteksty, czyli możliwość tworzenia grup składających się z wielu kart. Przykładowo, jedna grupa może zawierać zestaw stron, z których korzystamy w pracy, a druga składać się ze stron z naszymi ulubionymi serwisami technologicznymi.

(fot. Opera)

Osoby korzystające z wielu kart jednocześnie powinny zainteresować się również wbudowaną wyszukiwarką, która służy do szybkiego znalezienia konkretnej strony. Dostępna jest ona pod nową ikoną lupy znajdującą się w prawym, górnym rogu lub można ją wywołać kombinacją klawiszy Ctrl + spacja.

(fot. Opera)

Zdublowane karty są teraz dodatkowo oznaczane poziomą linią oraz w menu kontekstowym dodano opcję szybkiego zamknięcia drugiej karty z otwartą tą samą stroną. Pojawiły się jeszcze nowe oznaczenia dla bezpiecznych i niebezpiecznych stron. Oczywiście nie zabrakło także mniejszych usprawnień, a do tego usunięto też wcześniej zgłoszone błędy.

Polecamy również:

Google Chrome 81 już jest. Grupowanie kart i usprawnione powiadomienia

źródło: Opera