Xiaomi Mi Band 5 i Xiaomi Mi Band 4 / fot. Kacper Żarski
Xiaomi Mi Band 5 i Xiaomi Mi Band 4 są niemal identyczne, a opaski mają różne / fot. Kacper Żarski

OnePlus stworzy konkurencję dla Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band to prawdopodobnie najpopularniejsza seria opasek sportowych na świecie. Konkurencji jej nie brakuje, ale nie wszyscy jeszcze ją oferują. OnePlus chce to nadrobić – wkrótce wprowadzi na rynek OnePlus Band.

Xiaomi Mi Band to idealny wybór

Można powiedzieć, że Xiaomi Mi Band to opaska idealna. I nie mam tu na myśli tego, że nic jej nie brakuje, bo jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy (na przykład wciąż czekamy na GPS), a to, że w swojej cenie oferuje wystarczającą przeciętnemu użytkownikowi funkcjonalność. Jeśli ktoś oczekuje więcej, po prostu kupuje coś droższego od innej firmy.

Niska cena to niewątpliwie największy atut opasek Xiaomi, ale na rynku nie brakuje podobnie atrakcyjnych cenowo wearables. Mimo to, klienci często wybierają właśnie te z rodziny Mi Band. Wkrótce jednak na rynku pojawi się kolejny konkurent – OnePlus Band. Czy zagrozi pozycji Xiaomi w segmencie urządzeń noszonych? Na pewno będzie miał predyspozycje ku temu.

OnePlus Band będzie konkurencją dla Xiaomi Mi Band 5

OnePlus niedawno oficjalnie potwierdził, że już na początku 2021 roku wprowadzi na rynek swój pierwszy smartwatch z systemem Wear OS by Google (niewykluczone, że wraz z wersją sygnowaną logo Cyberpunk 2077). To jednak nie wszystkie wearables, nad którymi pracuje ten producent.

Serwis Android Central donosi bowiem, że również w pierwszym kwartale 2021 roku, kilka tygodni przed smartfonami z serii OnePlus 9, zadebiutuje opaska OnePlus Band, która zaoferuje m.in. ekran AMOLED, wodoszczelną obudowę i baterię, pozwalającą na wiele dni pracy. Podobne cechy charakteryzują też Xiaomi Mi Band 5.

OnePlus Band będzie konkurencją dla Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5 (fot. Kacper Żarski / Tabletowo.pl)

OnePlus Band ma do tego ma być sprzedawany w podobnej cenie. Według informacji serwisu Android Central, w Indiach, gdzie trafi do sprzedaży w pierwszej kolejności, cena opaski zostanie ustalona poniżej 3000 rupii. Dla porównania, Xiaomi Mi Band 5 jest dostępny w tym kraju za 2499 rupii.

OnePlus (jeszcze) oficjalnie nie potwierdził zbliżającej się premiery OnePlus Band, ale jeżeli faktycznie planuje zaprezentować swoją pierwszą opaskę najpóźniej na początku lutego 2021 roku, to wciąż ma dużo czasu, aby ją zapowiedzieć.