Marzenia się spełnią – OnePlus potwierdził prace nad swoim pierwszym smartwatchem

OnePlus kreuje się na producenta, który słucha głosów swoich klientów. Co do tego czasami można jednak mieć pewne wątpliwości, bo zdarza się, że upominają się oni o coś przez wiele lat. Mowa tu m.in. o smartwatchu, na który z niecierpliwością czeka mnóstwo fanów marki. Firma właśnie zapowiedziała, że spełni ich marzenia.

OnePlus ma bardzo wierną i oddaną grupę fanów, choć ich cierpliwość raz za razem wystawiana jest na próbę. Jak to się bowiem mówi, apetyt rośnie w miarę jedzenia i wymagają oni coraz więcej od tego producenta. Ten jednak nie wprowadza oczekiwanych nowości tak szybko, jak by sobie tego życzyli klienci. Tak było na przykład z obsługą bezprzewodowego ładowania oraz pyło- i wodoszczelną obudową z certyfikatem IP.

O smartwatchu OnePlusa mówi się już od wielu lat

Pierwsze wzmianki o smartwatchu tej marki pojawiły się już w… 2014 roku, a więc aż sześć lat temu. Dwa lata później Pete Lau, założyciel i CEO OnePlusa, zdradził, że w 2015 roku faktycznie pracowano nad takim urządzeniem, ale ostatecznie zdecydowano się nie rozpoczynać jego masowej produkcji.

OnePlus smartwatch

Temat smartwatcha tej marki wracał jednak jak bumerang, a w 2020 roku mówi się o nim wyjątkowo dużo, zatem można było wyczuć, że coś może być na rzeczy. I rzeczywiście jest.

Kilka dni temu pojawiły się informacje o tym, że OnePlus i Google nawiązali współpracę, której przedmiotem jest Wear OS, czyli system przeznaczony do smartwatchy. Jej założeniem jest „ściślejsza integracja między Wear OS, Android TV i smartfonami z Androidem, by stworzyć spójny ekosystem, oparty o łączność między kompatybilnymi urządzeniami”.

OnePlus oficjalnie zapowiedział swój pierwszy smartwatch

Jasne zatem stało się, że producent wkrótce zaprezentuje pierwszy smartwatch. I faktycznie tak się stanie – wspomniany już Pete Lau poinformował, że „marzenia się spełnią”, bo urządzenie zostanie wprowadzone na rynek na początku 2021 roku.

Założyciel i CEO firmy nie ujawnił żadnych szczegółów na jego temat. Wiemy jedynie, że będzie to smartwatch z systemem Wear OS (choć niektórzy twierdzą, że nie) i prawdopodobnie pojawi się również w wersji, stworzonej przy współpracy z twórcami gry Cyberpunk 2077.

OnePlus smartwatch Cyberpunk 2077

Użytkownicy smartfonów marki OnePlus z pewnością chętnie kupią ten smartwatch. Zapewne jednak będzie on też kompatybilny z innymi smartfonami z Androidem i iPhone’ami – ciekawe, w jaki sposób producent zachęci ich posiadaczy do zakupu jego zegarka.