Ta nowa wersja OnePlus Nord może być ciekawsza niż OnePlus 8T

Już za dwa dni, w środę, 14 października 2020 roku, OnePlus zaprezentuje nowy smartfon OnePlus 8T, który może być jedną z najbardziej kontrowersyjnych nowości tego roku. Wraz z nim zadebiutuje jednak OnePlus Nord Special Edition, i on z kolei ma szanse być jedną z najciekawszych nowości, jakie miały premierę w 2020 roku.

OnePlus Nord jest drugim, nieflagowym smartfonem marki OnePlus i jednocześnie pierwszym od 2015 roku, kiedy to na rynku zadebiutował OnePlus X. Nowy model został przyjęty znacznie cieplej niż poprzedni, ale producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w jego przypadku. Nadchodzi bowiem nowa wersja, która może być ciekawsza niż OnePlus 8T.

OnePlus Nord Special Edition może być ciekawszy niż nowy OnePlus 8T

Indyjski oddział marki OnePlus opublikował zamieszczoną poniżej grafikę, która ujawnia, że producent przygotowuje do premiery specjalną edycję OnePlus Nord. Zostanie ona oficjalnie zaprezentowana już 14 października 2020 roku, wraz z modelem OnePlus 8T.

OnePlus Nord Special Edition Sandstone
OnePlus Nord Special Edition (źródło: @OnePlus_IN)

Indyjski oddział OnePlusa napisał również, że „inspirację dla pięknego designu można zobaczyć wszędzie. Jak na przykład tutaj”. Wiele osób upatruje w tym rychłej premiery OnePlus Nord w wydaniu Sandstone, które było charakterystyczne dla pierwszych „zabójców flagowców” tego producenta.

OnePlus zrezygnował z niego dość szybko – od modelu OnePlus 3 stosuje inne, powszechnie spotykane w innych smartfonach materiały (najpierw metal, a następnie szkło). Wiele osób z łezką oku wspomina jednak obudowę Sandstone, dlatego producent przygotował niejedno etui na (nie tylko swoje) smart-telefony z takim wykończeniem.

To jednak nie to samo, dlatego rychła premiera OnePlus Nord Special Edition z obudową Sandstone może zainteresować wiele osób, choć niewykluczone, że dostępność tej edycji specjalnej będzie ograniczona.

smartfon OnePlus Nord smartphone
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

Moim zdaniem OnePlus Nord Special Edition może być jednym z najciekawszych, a przynajmniej najbardziej przyciągających wzrok smartfonów, które miały swoją premierę w 2020 roku. OnePlus 8T zapowiada się z kolei na duże rozczarowanie – w wysokiej cenie zaoferuje niewiele nowego, a jedynie lekki lifting i jednocześnie bardziej „samsungowy” design.

Przy okazji warto też wspomnieć o tym, że nieoficjalne informacje wskazują na rychłą premierę kolejnych smartfonów z serii Nord – modele o oznaczeniach Nord N10 i Nord N100 mogą zadebiutować już 26 października 2020 roku.

Zobacz też: