OnePlus event - main pic article 1
More Power to You OnePlus Event (fot. newsprepare)

Zbliża się wielkie wydarzenie OnePlusa. Czego możemy się spodziewać?

Cztery miesiące po globalnej premierze OnePlus 10 Pro, który na polskim rynku zadebiutował pod koniec marca tego roku, chiński producent szykuje kolejne wydarzenie, związane z wprowadzeniem nowych urządzeń.

Reklama

Nadchodzi premiera OnePlusa

Informator Abhiskheka Yadava przekazał zapowiedź wydarzenia OnePlusa, którą doprecyzował dodatkowo Max Jambor. Jeśli wierzyć ich przesłankom, za kilka tygodni OnePlus przedstawi sylwetki dwóch nowych smartfonów: Nord CE 2 Lite 5G oraz OnePlus 10R 5G.

Przypomnijmy pokrótce, co wiemy już na temat wyglądu zewnętrznego modeli oraz na jakich podzespołach będą pracować. Zarówno OnePlus 10R, jak i OnePlus Nord CE 2 Lite zostanie pozbawiony slidera do wyciszania dźwięków, którego miejsce zastąpi czytnik linii papilarnych na boku obudowy.

Jeśli chodzi model OnePlus 10R: wewnątrz znajdzie się procesor MediaTek Dimensity 8100 z taktowaniem 2,85 GHz i 8 lub 12 GB pamięci RAM – w zależności od wersji. Dostaniemy akumulator o pojemności 4500 mAh, który naładujemy ekspresowo, bowiem w wyposażeniu otrzymamy ultraszybkie ładowanie przewodowe o mocy 33 W. Będzie też wersja z 5000 mAh, jednak w takim wypadku smartfon będzie potrzebował więcej czasu, żeby zostać naładowanym w pełni.

smartfon OnePlus Nord CE 2 Lite 5G smartphone
OnePlus Nord CE 2 Lite 5G (źródło: @Yogesh Brar)

Natomiast Nord CE2 popracuje na procesorze Qualcomm Snapdragon 695. Jeśli chodzi o pamięć RAM, jak to na wersję Lite przystało, dostaniemy wariant z 6 lub 8 GB. Telefon zasili akumulator o mocy 5000 mAh.

Ponadto pośród produktów premierowych, wymieniane są bezprzewodowe słuchawki dokanałowe Nord Buds, które kilka dni temu pomyślnie przeszły badania amerykańskiego organu ds. komunikacji i łączności (FCC).

Więcej doświadczeń, więcej wyzwań, więcej pomysłów…

Za pośrednictwem kanału OnePlus India, na platformie YouTube, azjatycki producent podzielił się krótkim, niespełna minutowym teaserem. Utrzymano go w odpowiedniej dynamice, z kolorami dobranymi w sposób, aby możliwie jak najbardziej przykuć uwagę odbiorcy i zainteresować nadchodzącym wydarzeniem.

Nowy OnePlus nie dla USA?

Mówi się, że najbliższa premiera chińskiej marki ominie Zachód. Jest to dosyć niezrozumiałym krokiem, przez wzgląd, jakie liczby wykręcała sprzedaż chińskich modeli w Stanach Zjednoczonych w poprzednich latach. Jeśli chodzi natomiast o dostępność w Europie, póki co, nie mamy żadnych informacji. Zapewne wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane 28 kwietnia, podczas wydarzenia transmitowanego online, prosto z Indii.

Znając skłonności OnePlus do grania na nosie odbiorców, możemy przypuszczać, że producenci przygotują coś szczególnego. Jedno jest pewne: za lekko ponad dwa tygodnie otrzymamy odpowiedzi na pytania dotyczące wspomnianych sprzętów.