Wow, Androida 10 dostanie też dwuletni OnePlus 5

OxygenOS 10 trafi do OnePlusa 5, 5T, 6 i 6T

OnePlus pokazuje się z dobrej strony nie tylko jeśli chodzi o szybkość działania ich smartfonów, ale też o tempo, w jakim firma wydaje aktualizacje. OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro otrzymały oficjalną, stabilną wersję Androida 10 zaledwie 2 dni po jej premierze. Przy okazji premiery OnePlus 7T i 7T Pro dowiedzieliśmy się jak wygląda harmonogram aktualizacji dla starszych urządzeń chińskiego producenta.

Android 10 to nie tylko zmiana wizerunkowa jeśli chodzi o system od Google. Z najnowszą aktualizacją przychodzi wiele ciekawych nowości, które chciałoby zobaczyć jak najwięcej obecnych użytkowników zielonego robocika. Z każdej z nich już po wyjęciu z pudełka będą mogli korzystać przyszli posiadacze najnowszych OnePlusów. Jak to jednak wygląda w przypadku modeli sprzed paru lat?

Najnowszy i najmocniejszy w rodzinie – OnePlus 7T Pro (fot. OnePlus)

 

Najstarszym smartfonem OnePlus, który otrzyma najnowszą wersję Androida będzie OnePlus 5. Ten ponad dwuletni smartfon wraz ze swoim młodszym bratem – 5T – otrzymają aktualizację do Androida 10 w drugim kwartale 2020 roku. Natomiast użytkownicy OnePlus 6 i OnePlus 6T będą mogli cieszyć się z najnowszej wersji zdecydowanie wcześniej. Jeśli posiadacie któryś z tych modeli – Android 10 powinien się na nim pojawić do końca tego miesiąca.

OnePlus 5T to do dziś bardzo dobry smartfon (fot. OnePlus)

Oznacza to, że niestety OnePlus nie wychodzi przed szereg i porzuca wsparcie dla OnePlusa 3T (zapominalskim przypominam, że OnePlusa 4 nie było). Na tle reszty producentów smartfonów z Androidem wsparcie dla ponad dwuletniego smartfona nie wygląda źle. Niestety nadal daleko mu do tego, co na przykład oferuje Apple.

Źródło: własne