smartfon OnePlus 9 Pro 5G smartphone
OnePlus 9 Pro (źródło: OnePlus)

OnePlus 9 Pro przetestowany w AnTuTu. Wynik nie powala na kolana

Podczas oficjalnej prezentacji OnePlus z pewnością pochwali się, że OnePlus 9 Pro został wyposażony w topowy procesor Qualcomm Snapdragon 888. Jeszcze przed premierą smartfon przetestowano w AnTuTu, jednak osiągnięty przez niego wynik nie robi piorunującego wrażenia.

Reklama

AnTuTu, mimo że jest często mocno krytykowane przez osoby zainteresowane urządzeniami mobilnymi, jest jednym z lepszych źródeł informacji o ich wydajności. Benchmark regularnie publikuje zestawienia najwydajniejszych modeli z Androidem i iOS, dzięki czemu wiemy, które z nich powinny spełnić wymagania najbardziej wymagających użytkowników.

OnePlus 9 Pro przetestowany w AnTuTu. Wynik nie powala na kolana

OnePlus 9 Pro z pewnością już wkrótce pojawi się w przygotowywanych przez AnTuTu rankingach, ale jeszcze przed premierą do sieci trafił test nadchodzącego smartfona, przeprowadzony za pomocą tego benchmarku. Wynik nie jest jednak tak wysoki, jak moglibyśmy się spodziewać.

Jak donosi serwis Techmaniacs.gr, OnePlus 9 Pro w AnTuTu osiągnął zaledwie 661954 punkty. Oczywiście, nie jest to mało, ale jednocześnie jest to najgorszy wynik smartfona z procesorem Qualcomm Snapdragon 888. Z lutowego rankingu tego benchmarku wynika bowiem, że w ubiegłym miesiącu (w Chinach) dostępne już na rynku modele z tym samym chipsetem na pokładzie „wykręciły” średnio od 679152 (Samsung Galaxy S21 Ultra) do nawet 726939 punktów (iQOO 7).

Jako że OnePlus 9 Pro nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany i nie trafił do sprzedaży, trudno powiedzieć, czy faktycznie będzie „wykręcał” tak mocno przeciętne wyniki w AnTuTu. Zwykle mamy bowiem do czynienia z sytuacją, gdzie na długo przed prezentacją producenci udostępniają swoje wyniki z tego benchmarku, które najczęściej są zawyżone i użytkownicy nie są w stanie osiągnąć chociażby zbliżonych.

Znaczenie może w tym przypadku mieć również fakt, że przetestowany OnePlus 9 Pro najpewniej nie pracował pod kontrolą finalnego oprogramowania, a to może zrobić dużą różnicę, ponieważ wiele od niego zależy – hardware to tylko połowa sukcesu w AnTuTu.

smartfon OnePlus 9 Pro 5G smartphone
OnePlus 9 Pro (źródło: OnePlus)

Oficjalna premiera serii OnePlus 9 (w sumie w jej skład mają wchodzić trzy modele) zaplanowana jest na najbliższy wtorek, 23 marca 2021 roku. Wraz z nimi zadebiutuje także pierwszy smartwatch tej marki.