fot. @neilcybart

Dowód na to, że Apple testuje zestaw rozszerzonej rzeczywistości na iOS 13

Zestawy wirtualnej rzeczywistości nie zawojowały rynku. Co prawda HTC dzięki nim jeszcze jakoś przędzie, ale nie jest to coś, co przykuwałoby uwagę tłumów. Nawet Apple, które jeszcze dwa lata temu było mocno nakręcone na rozszerzoną rzeczywistość, teraz nie jest tak śmiałe w czynieniu deklaracji. Co nie znaczy, że nie działa w tym kierunku.

Tim Cook, który bardzo wierzył w to, że technologie związane z rozszerzoną rzeczywistością to przyszłość, miał podobno 1000 inżynierów, którzy nad nimi pracowali. Informacje o okularach czy zestawie AR od Apple co rusz pojawiają się i znikają z pierwszych stron serwisów branżowych ze względu na to, jak bardzo niepewny jest to temat. Oficjalnie o tego typu sprzęcie nie wiadomo nic. Nieoficjalnie zaś raz po raz docierają do nas plotki o planach Apple z nim związanych.

Reklama

Ostatnio na przykład pojawił się głos, że Apple tymczasowo zrezygnowało z okularów rozszerzonej rzeczywistości. Dziś jednak możemy podzielić się z Wami odkryciem Steve’a Troughton-Smitha, który w kodzie beta wersji iOS 13 znalazł ślady testowania przez Apple sprzętu o nazwie kodowej Garta. Jego opis i instrukcja wskazują na możliwość używania w nim trybu AR oraz wskazują, że jest to sprzęt do noszenia na głowie. W kodzie systemu znajdują się także odniesienia do kontrolera gier, który miałby być użytkowany wraz z odpowiednimi aplikacjami.

Czym jest Garta?

Nie wiadomo nic o bliższej charakterystyce wspomnianego urządzenia. Sam Cook wie, czy chodzi o legendarne okulary Apple, samodzielny zestaw AR/VR, jakieś akcesorium do iPhone’a czy może jeszcze coś innego. W Cupertino na pewno mocno nad czymś kombinują, ale rzecz nie ujrzy światła dziennego, dopóki firma nie będzie pewna, że sprzęt odniesie sukces. Czasy, w których wierni fani marki kupowali na pniu wszystko, co wypuściło na rynek Apple już bezpowrotnie minęły.

A może nie?

Ceny zegarka Apple Watch 5 w Polsce. Kopert ceramicznych i tytanowych nie ma w ofercie

źródło: @stroughtonsmith, The Verge