Plany Apple na 2020 rok – okulary AR, iPhone z 5G, iPad Pro i Macbook z nową klawiaturą

Niedawno premierę miała nowa generacja iPhone’ów. Mimo że kurz po niej jeszcze nie opadł, to słychać już wieści o nowych urządzeniach przewidywanych na 2020 rok. Jest ich całkiem sporo, a dostarczył nam je nie kto inny, tylko Ming-Chi Kuo.

Apple AR

Chodzą słuchy, że w drugim kwartale przyszłego roku Apple wejdzie w segment urządzeń rozszerzonej rzeczywistości z okularami AR. Na tę chwilę nie wiadomo jednak o nich zbyt wiele. Możliwe, że zostanie wykorzystane rozwiązanie podobne do tego, jakie znamy z Apple Watcha, tj. powierzenie obliczeń znajdującemu się w kieszeni iPhone’owi.

Reklama

Ciekaw jestem tego urządzenia, zwłaszcza że podobno w projekcie biorą udział też firmy trzecie. Jak to w przypadku Apple – urządzenie z pewnością nie będzie należało do najtanszych. Mam jednak nadzieję, że w parze z wysoką ceną pójdzie też wysoka rozdzielczość – a moim zdaniem właśnie ona jest jedną z największych bolączek podobnych zestawów.

Phone 12 Pro z 5G

Na rynku pojawia się coraz więcej smartfonów obsługujących sieć 5G. Apple chce podążyć śladami konkurencji i wyposażyć swoje nowe modele w modem 5G. Obok niego znajdziemy również procesor Apple A14 wykonany w litografii 5 nm. Mówi się, że jedną z nowości będzie także inny wygląd. Zmiany mają dotknąć metalową ramkę i tył urządzenia.

iPhone SE 2

Ming-Chi Kuo przewiduje, że oprócz smartfona z obsługą 5G, w 2020 Apple zaprezentuje także światu iPhone’a SE 2. Zgodnie z poprzednimi przeciekami, urządzenie ma zostać wyposażone w procesor Apple A13 Bionic i 3 GB RAM. Analityk informuje dodaje też, że model ten ma mieć podobne wymiary do iPhone’a 8.

iPad Pro

Jeśli chodzi o iPada Pro, to podobnie, jak omawiany iPhone 12 Pro, ma być wyposażony w sensor Time of Flight 3D. Użytkownik będzie miał do wyboru dwie wersje: 11-calową i 12,9-calową. Kuo deklaruje, ze bryła się zbytnio nie zmieni, a zmiany mają zajść głównie w środku.

Makieta iPada Pro na iPadzie Pro 12.9″ z 2018 roku (źródło: AppleInsider)

Ciekawostką jest to, że nowy iPad Pro ma być pierwszym urządzeniem z płytą główną LCP (Liquid Crystal Polymer). Jest ona elastyczna i obchodzi ograniczenia współczesnych rozwiązań, dając zupełnie nowe możliwości jeśli chodzi o projektowanie elektroniki.

Możliwe też, że producent dołoży 2 kolejne aparaty – tak, jak w najnowszych iPhone’ach w wersji Pro. iPad Pro z roku 2020 nie będzie obsługiwał 5G. Takie tablety mają się pojawić dopiero rok później.

MacBook – powrót do sprawdzonego rozwiązania

Problemy obecnej generacji MacBooków odbiły się szerokim echem. Apple wprowadził nowy mechanizm motylkowy. Był on cieńszy, co pozwoliło na zaprojektowanie smuklejszych notebooków, jednak okazał się wadliwy. Próbowano zapobiec awariom umieszczając silikonową uszczelkę, lecz nie naprawiło to problemu w 100%.

Na horyzoncie widać jednak zmianę – producent zamierza powrócić do mechanizmu nożycowego w nowych, 16-calowych MacBookach. Miejmy nadzieję, że wreszcie problem zostanie zażegnany. Zwłaszcza że występuje on w produktach klasy premium, a nie tanich, budżetowych laptopach.

Osoby chcące kupić nowe urządzenia muszą jeszcze poczekać – pierwsze z nich pojawią się na rynku dopiero w drugim kwartale 2020 roku, natomiast pozostałe w ostatnich miesiącach przyszłego roku.

Źródło: MyDrivers przez PhoneArena; AppleInsider