Nubia Watch straps
źródło: Nubia

Nubia szykuje kolejny smartwatch. Nubia Red Magic Watch też będzie „gamingowy”?

Jeszcze do niedawna smartfony marki Nubia były „mainstreamowe”, choć jednocześnie często też bardzo oryginalne (zob. Nubia Z20). Od pewnego czasu producent skupia się jednak przede wszystkim na smartfonach dla graczy. Teraz okazuje się, że planuje wprowadzić na rynek smartwatch z gamingowej serii Red Magic – Nubia Red Magic Watch.

Reklama

Nubia ma dość oryginalną strategię. Producent nie boi się eksperymentować i wprowadzać na rynek wyjątkowych produktów. Jednym z wielu przykładów jest wspomniany przed chwilą smartfon Nubia Z20 z dwoma ekranami, ale nie można też nie wspomnieć o smartwatchu żywcem wyjętym z przyszłości – Nubia Alpha. Kolejny, Nubia Watch, również ma – nazwijmy to – niestandardową konstrukcję, o jaką nie pokusił się żaden inny producent wearables.

Nubia Red Magic Watch dostrzeżony w FCC

Nie spodziewaliśmy się jednak kolejnego smartwatcha tej marki, ponieważ nic nie wskazywało, aby Nubia takowy przygotowała. Tymczasem w bazie amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności dostrzeżono model o oznaczeniu SW2102, który zadebiutuje na rynku pod nazwą Nubia Red Magic Watch.

FCC opublikowała kilka zdjęć nadchodzącego smartwatcha, a także część jego specyfikacji. Jeśli chodzi o to pierwsze, jest on… wyjątkowo konserwatywny, bo urządzenie przypomina wiele innych smart-zegarków, które już są dostępne na rynku. Do FCC na certyfikację trafiła akurat czarna wersja kolorystyczna, ale można się spodziewać, że Nubia przygotowuje też inne, w bardziej żywych barwach.

FCC podaje, że Nubia Red Magic Watch wyposażono w ekran AMOLED o średnicy 1,39 cala i rozdzielczości 454×454 pikseli. To dość standardowe parametry wyświetlacza do porządnego smartwatcha, więc nie ma tu żadnych powodów do narzekania.

Oprócz tego, na pokładzie Nubia Red Magic Watch znajdują się też m.in. pulsometr, żyroskop i Bluetooth 5.0 LE, a także moduł GNSS z obsługą systemów GPS i GLONASS. Smartwatch zapakowany jest w obudowę, która ma wytrzymać napór wody o ciśnieniu do 5 ATM.

W jej wnętrzu znalazło się również miejsce dla akumulatora o pojemności 420 mAh, który ładuje się za pomocą ładowarki ze złączem pinowym. Co ciekawe i dość zaskakujące, kabel z końcówką USB jest na stałe przytwierdzony do ładowarki – czegoś takiego raczej się nie widuje.

Dokumentacja dołączona do Nubia Red Magic Watch zdradza też, że paski do smartwatcha są wymienne i urządzenie można połączyć ze smartfonami z systemem Android 4.4 KitKat i nowszym (o iOS nie ma żadnej wzmianki). Do jego obsługi ma służyć dedykowana aplikacja RedMagic Sports, czyli inna niż przeznaczona do Nubia Alpha (w jej przypadku jest to program Nubia Wear).

Nie wiemy jeszcze, kiedy zadebiutuje Nubia Red Magic Watch, ale można się spodziewać, że wraz z nowym smartfonem Nubia Red Magic 6.