Nubia oficjalnie zadebiutowała w Polsce

17 maja, w centrum konferencyjnym Nelro Data w Warszawie, odbyła się oficjalna polska premiera marki Nubia. Poznaliśmy polskie ceny dla trzech urządzeń producenta, garść planów na przyszłość, a także kilka informacji związanych z debiutem smartfonów w ofercie operatorskiej.

Nubia – co wielokrotnie podkreślano podczas wydarzenia – stawia na fotografię i dobrą relację między ceną, a jakością swoich produktów. W trakcie wydarzenia na pierwszym planie pojawiły się trzy urządzenia, które od jakiegoś czasu figurują już w portfolio firmy: budżetowa Nubia N1 Lite, średniopółkowa Z11 mini S oraz flagowa Nubia Z11.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Jason Chang, General Manager marki Nubia w regionie Europy, Azji i Afryki oraz Jessie Wang, Sales Manager odpowiedzialna za rynek Europy Wschodniej, kraje Bałtyckie, Bałkany oraz Turcję. Spotkanie poprowadził Zbigniew Urbański.

Bez wątpienia interesują Was ceny. Tak się składa, że Nubia wyceniła swoje produkty całkiem przystępnie, zwłaszcza jeśli dopowiemy tu, że mówimy o oficjalnej polskiej dystrybucji: smartfony można już nabyć w popularnych sklepach z elektroniką użytkową. Podkreślano także wsparcie dla pasma LTE B20 800 MHz, co dla wielu użytkowników jest kluczowe przy wyborze urządzenia (niemal) prosto z Chin.

Wracając zaś do cen. Za budżetową Nubię N1 Lite przyjdzie nam zapłacić 799 złotych. W tej cenie dostajemy smartfon o relatywnie dużym, bo 5,5 calowym ekranie, posiadający 2GB RAM, napędzany przez układ MediaTek 6737. Na pliki użytkownika producent przewidział 16GB z opcją rozbudowy dzięki slotowi kart microSD. Jest też aparat 8 Mpix na pleckach.

Nubia N1 Lite

Nubia Z11 mini S wyceniona została z kolei na 1499 złotych. Smartfon stawia na moduł aparatu uzbrojony w matrycę o rozdzielczości 23 megapikseli, a nad płynnym działaniem Androida Marshmallow czuwa Snapdragon 625 w asyście 4GB RAM. Smartfon posiada także 64GB pamięci wewnętrznej oraz Dual SIM.

Na samym szczycie listy, zarówno pod kątem specyfikacji, jak i wyceny znalazła się Nubia Z11. W Polsce klienci będą musieli zapłacić za nią 2499 złotych. W tej cenie dostanie urządzenie napędzane Snapdragonem 820, posiadające aż 6GB RAM oraz 5,5-calowy ekran pracujący w rozdzielczości Full HD. Aparat główny ma 16 Mpix i f/2.0 oraz PDAF i OIS (optyczną stabilizację obrazu). Wydaje się, że solidna specyfikacja w połączeniu z niezłymi multimediami może stanowić dla wielu z Was ciekawą opcję.

Moim zdaniem polska premiera Nubii wypadła naprawdę dobrze. Firma potwierdziła swoje ambicje, efektem czego możemy już oficjalnie mówić o rozpoczęciu ofensywy kolejnego chińskiego potentata na naszym rynku. Można mieć nadzieję, że urządzenia już niebawem fajnie zejdą ze swoich pierwotnych cen.

Jeżeli zaś chodzi o sprzedaż u operatorów, to przedstawiciele Nelro Data zdradzili tylko, że planowo ma się ona rozpocząć dopiero w czwartym kwartale 2017 roku (czyli najwcześniej w październiku, najpóźniej w grudniu). Póki co nie wiadomo też, czy wszystkie sieci będą tym zainteresowane, czy tylko wybrane.

Kupilibyście urządzenia od Nubii z polskiej dystrybucji? A jeśli tak, to dlaczego?

Pełną specyfikację Nubii Z11, Nubii Z11 Mini S i Nubii N1 Lite znajdziecie w podlinkowanym przed chwilą artykule.