Nie ma sensu, ale jak wygląda! Opaska-smartfon Nubia Watch z elastycznym ekranem

Opaski na rękę, które miałyby zastąpić nam smartfony – mimo że pomysł ten ma już wiele lat na karku, pierwsze modele tego typu urządzeń nie przyjęły się nadzwyczaj dobrze. ZTE próbuje ponownie, prezentując zegarek Nubia Watch.

Reklama

Nubia Watch to spadkobierca Nubii Alpha

Jeśli projekt zegarka Nubia Watch wydaje się Wam dziwnie znajomy, macie rację. W lutym 2019 roku miała miejsce premiera Nubii Alpha, czyli pierwszej masowo produkowanej opaski z elastycznym ekranem, wykraczającym daleko poza zwyczajowe wymiary wyświetlaczy w smartbandach.

Nubia Alpha była reklamowana nawet jako smartwatch, ale taki noszony na ręce. Być może przez jego zakupem powstrzymywała niektórych jego wysoka cena, a może ograniczona dystrybucja. Tak czy siak, rewolucji nie było, co nie znaczy, że ZTE nie zamierza kontynuować tej linii urządzeń. Dziś wraz ze smartfonem Nubia Red Magic 5S zaprezentowano zegarek Nubia Watch.

Nubia Watch – smartfon na rękę

Zegarek wyposażono w ponad 4-calowy (4,01″), elastyczny ekran AMOLED, na którym wyświetlane są podstawowe informacje oraz powiadomienia ze sparowanego smartfona. Wyświetlacz ma rozdzielczość 960 x 192 piksele, co daje zagęszczenie na poziomie 244 ppi.

Ramki boczne wykonano częściowo ze stopu aluminium oraz stali nierdzewnej. Same paski wykonane zostały z silikonu, ale dostępne są też opcje z paskiem ze skóry.

By łączyć się ze światem, smartwatch obsługuje eSIM. Dzięki temu przez Nubię Watch można rozmawiać, wysyłać SMS-y, korzystać z aplikacji społecznościowych czy płacić za zakupy. Z czujników i modułów można wymienić miernik tętna, GPS, Wi-Fi i Bluetooth. Dzięki nim zegarek będzie śledził sen czy aktywność fizyczną.

Nubia Watch

W środku działa procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100, do spółki z 1 GB RAM-u i 8 GB pamięci wewnętrznej. Jest to więc praktycznie kopia Nubii Alpha, z tym że pozbawiona aparatu. Ogólnie, nie wróży to zbyt dobrze, bo powyższy chip już rok temu nie uchodził za najnowszy, a teraz jest już praktycznie przestarzały.

Dodatkowo, nie pociesza fakt, że w stosunku do Nubii Alpha, zdecydowano się na zmniejszenie baterii. Nubia Watch ma akumulator 420 mAh, co ma pozwolić na maksymalnie 36 godzin pracy. Wygląda to gorzej niż w wypadku poprzednika z 500 mAh.

Na razie Nubia Watch dostępna będzie tylko w Chinach. Wyceniono ją na 1799 juanów (~960 zł).