(fot. Google)

Nowy Android Auto pojawia się u pierwszych użytkowników

Google na początku maja ogłosił duże zmiany w swoim oprogramowaniu dla samochodów. Dowiedzieliśmy się wówczas, że Android Auto otrzyma zupełnie nowy interfejs, która ma być wygodniejszy i zapewni szybszy dostęp do najważniejszych funkcji. Pierwsi użytkownicy zaczęli właśnie zgłaszać, że mogą już używać odświeżonej aplikacji.

Nowy Android Auto zaczyna być wdrażany

Serwis Android Police, powołując się na posty umieszczone na forum Reddit, informuje, że wybrane osoby mają już dostęp do nowego wydania Android Auto. Z zamieszczonych postów wynika, że to dziś została wydana odpowiednia aktualizacja aplikacji.

Nowy interfejs wdrażany jest w wersji 4.4.592344, której APK można już pobrać. Jednakże samo posiadanie najnowszego wydania aplikacji nie wystarcza, bowiem znaczna część osób mimo zainstalowania aktualizacji nadal nie widzi odświeżonego interfejsu. Najwyraźniej Google włącza go stopniowo, zaczynając testy na mniejszej grupie osób.

Nowy Android Auto. (fot. reddit.com)

Po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji, powinien pojawić się komunikat z prośbą o ponownie podłączenie smartfona do systemu infotainment. Po wykonaniu tego prostego zadania, nowy Android Auto ma już pojawić się na ekranie samochodu.

Jak najbardziej można spróbować zainstalować aktualizację Android Auto, a następnie podłączyć smartfon do samochodu. Jednakże, nie gwarantuje to sukcesu. Prawdopodobnie wersja zainstalowanego Androida nie ma tutaj znaczenia. Jeden z użytkowników forum Reddit otrzymał Android Auto na swoim Samsungu Galaxy S8 w samochodzie Ford Fiesta z systemem Sync 3.

Nowy Android Auto to znacząco zmieniony wygląd

Zmiany widoczne są już przy pierwszym uruchomieniu. Android Auto wprowadza nowy ekran główny, który składa się z siatki ikon na wzór Apple CarPlay. Na dole interfejsu dodany został pasek dostosowujący się do określonego scenariusza. Przykładowo, podczas korzystania z nawigacji, może on wyświetlać uproszczoną wersję odtwarzacza Spotify.

Nowy interfejs oparty jest o wytyczne wzornictwa Material Design. Całość prezentuje się nowocześnie i ma być lepiej dostosowana do obsługi w samochodzie. Nie zabrakło ciemnego motywu, który powinien sprawdzić się zwłaszcza podczas nocnych podróży samochodem.

Google podczas pierwszej prezentacji nowego Android Auto nie podał konkretnej daty premiery. Jednakże firma wspomniała, że aktualizacja ma pojawić się latem tego roku. Użytkownicy konkurencyjnego Apple CarPlay nie powinni czuć się zawiedzeni, bowiem oni również niebawem otrzymają dużą aktualizację wyglądu.

Polecamy również:

Android Auto w Polsce. Pokazujemy, jak zainstalować aplikację

źródło: Android Police, Reddit