telefon komórkowy myPhone HALO A LTE
myPhone HALO A LTE (źródło: mPTech)

myPhone HALO A LTE to nowoczesny telefon z dużymi możliwościami

Ta premiera udowadnia, że na rynku wciąż jest miejsce na klasyczne komórki, zwane dumb phone’ami. myPhone HALO A LTE nie jest jednak głupim telefonem, gdyż oferuje to, czego można oczekiwać od urządzenia w 2024 roku.

Urządzenia tego typu kierowane są do osób, które nie chcą, nie mogą (na przykład w pracy) lub nie potrafią korzystać ze smartfona, zatem grupa docelowa jest całkiem szeroka. Gdyby było inaczej, polska firma mPTech nie wprowadzałaby na rynek kolejnych tego typu komórek. Dwa tygodnie temu w jej ofercie pojawił się myPhone 2240 LTE, a dziś do portfolio polskiej marki dołączyła kolejna nowość – model HALO A LTE.

Jakie funkcje oferuje myPhone HALO A LTE? (specyfikacja)

Zacznijmy od tego, że choć klasyczne komórki rządzą się swoimi prawami, to ich producenci nie mogą być ślepi na zmiany w branży telekomunikacyjnej i urządzeń mobilnych. Firma mPTech pokazuje, że nie jest, gdyż wyposażyła model HALO A LTE w moduł 4G LTE, dzięki któremu możliwe jest prowadzenie rozmów z wykorzystaniem technologii VoLTE.

telefon komórkowy myPhone HALO A LTE
źródło: mPTech

To szalenie istotne, jako że polscy operatorzy powoli wyłączają sieć 3G (T-Mobile już to zrobiło, a Orange jest w trakcie tego procesu). Kolejnym elementem, którego również nie mogło zabraknąć na pokładzie HALO A LTE, jest złącze USB-C. Jego implementację wymusiła na producentach m.in. telefonów Unia Europejska (choć deadline jeszcze nie nadszedł).

Jedną z największych zalet złącza USB-C jest jego symetryczna budowa, co powinny docenić szczególnie osoby ze słabszym wzrokiem, czyli głównie starsi klienci. Nie będą musieli oni przyglądać się wtyczce i złączu, aby poprawnie wpiąć kabel od ładowarki (jak w przypadku złącza micro USB).

Zaletami modelu HALO A LTE są również latarka oraz przycisk SOS – po jego dłuższym wciśnięciu telefon aktywuje alarm, a także wyśle wiadomość do wcześniej wskazanych numerów i połączy z ustawionym kontaktem. Ponadto urządzenie oferuje kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,77 cala, aparat o rozdzielczości 0,3 Mpix, slot na kartę microSD o pojemności do 32 GB, Bluetooth, obsługę plików mp3 i dual SIM.

telefon komórkowy myPhone HALO A LTE
źródło: mPTech

myPhone HALO A LTE wyposażony jest też w akumulator o pojemności 800 mAh, który według deklaracji producenta wystarczy na nawet 7 dni pracy.

Cena telefonu myPhone HALO A LTE

Urządzenia tego rodzaju najczęściej (choć nie zawsze) są bardzo tanie i podobnie jest w tym przypadku, gdyż cenę modelu HALO A LTE firma mPTech ustaliła na 149 złotych. Można go już kupić w oficjalnym sklepie producenta.