Zwiastun nowego sensora dla aparatów smartfonów od Sony – IMX686. Są próbki zdjęć

Nie jest tajemnicą, że choć Sony świetnie sobie radzi, jeśli chodzi o sprzedaż sensorów optycznych dla smartfonów, to firmie jakoś trudno wydobyć drzemiący w nich potencjał przy zastosowaniu we własnych telefonach. Zobaczmy jak będzie to wyglądać w wypadku zapowiedzianego właśnie IMX686.

Od czasu pierwszego uruchomienia, matryca Sony IMX586 trafiła do wielu smartfonów. Znajdziemy ją w takich modelach jak:

Reklama

Jak wykazują testy, z tego czujnika można wyciągnąć naprawdę sporo, a na przyszły rok szykuje się premierę jego następcy.

Sensor Sony IMX686 na początku 2020 roku

Specyfikacja nowej matrycy Sony nie jest jeszcze znana, choć chodzą słuchy, że docelowo przeznaczona jest do współpracy z zagęszczeniem pikseli rzędu 60-64 Mpix. Sony, będąc najwyraźniej zadowolone z postępów prac nad nowym podzespołem, zdecydowało się opublikować zwiastun jego możliwości. Sensor powinien trafić do szeregu smartfonów średniej klasy gdzieś na początku przyszłego roku.

Poniżej możemy rzucić okiem na próbki zdjęć wykonanych przy pomocy nowej matrycy, ale trzeba pamiętać, że nie sprzężono jej w tym wypadku z żadnym smartfonem referencyjnym – to surowe zrzuty pochodzące z testowych sesji.

Zapewne wkrótce poznamy więcej informacji na temat IMX686. Skoro Sony tak chętnie chwali się nowym sensorem, może poczuć się w obowiązku podzielić się rewelacjami na jego temat jeszcze przed oficjalną premierą.

źródło: Weibo przez gizchina