smartfon Xiaomi Mi 9T Pro
Xiaomi Mi 9T Pro (fot. Xiaomi)

Cena Xiaomi Mi 9T Pro w Polsce? Cóż, świetna!

Początkowo polski oddział Xiaomi chciał nas trzymać w niepewności, z jakiego powodu zaprosił dziennikarzy właśnie dziś, 29 sierpnia, na spotkanie prasowe. Początkowo myśleliśmy, że może prezentacja Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro jest tego powodem. Szybko jednak stało się jasne, że pretekstem jest premiera Xiaomi Mi 9T Pro na naszym rynku. A dzięki temu znamy już cenę Mi 9T Pro i datę oficjalnego startu sprzedaży.

Cena Xiaomi Mi 9T w Polsce jest świetna!

O Xiaomi Mi 9T w ostatnim czasie mówi i pisze się całkiem sporo. Wydawać się nawet może, że jest to smartfon, który będzie pretendował do miana jednego z najciekawszych, jakie zadebiutowały w sprzedaży w sezonie zwanym „Back to school”. Nasi zachodni sąsiedzi za to urządzenie muszą zapłacić 399 euro za wersję 6 GB / 64 GB i 449 euro za 6 GB / 128 GB – są to świetne ceny jak za to, co ten sprzęt oferuje. A jak to się kształtuje w Polsce?

Xiaomi Mi 9T Pro będzie u nas dostępny tylko w jednej wersji, co najważniejsze, w tej wyższej – tj. z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Cena, jaką przyjdzie nam za niego zapłacić, to 1999 złotych (czyli dokładnie tyle, ile obstawiał Grzesiek jakiś czas temu – Ty jasnowidzu! ;)). Tym samym Mi 9T Pro kosztuje dokładnie tyle samo, co Xiaomi Mi 9 w momencie wejścia do sprzedaży na polskim rynku.

Mi 9T Pro – kiedy i w jakich kolorach?

Sprzedaż Mi 9T Pro w Polsce ruszy dokładnie 7 września – zarówno na mi-home.pl, jak i u oficjalnych dystrybutorów (w tym oczywiście u naszego partnera, w Media Expert). Urządzenie będzie można nabyć w trzech wariantach kolorystycznych, tj: czarnym (Carbon Black), niebieskim (Glacier Blue) oraz czerwonym (Flame Red). Mi do gustu najbardziej przypadły dwie ostatnie, jakoś nie jestem w stanie się zdecydować, która jest najładniejsza – a Wam?

To jednak jeszcze nie wszystko. Osoby, które już wiedzą, że na pewno będą kupowały Xiaomi Mi 9T Pro w polskiej dystrybucji, powinny zainteresować się promocją Flash Sale zaplanowaną na 2 września. To właśnie tego dnia na mi-home.pl będzie można kupić ów smartfon ze słuchawkami Mi True Wireless Earbuds w gratisie!

Przy okazji przypomnę jeszcze, że w związku z premierą Mi 9T Pro, Xiaomi obniżyło w ostatnim czasie ceny na Mi 9 – o 150 złotych na każdym wariancie.

Czy warto kupić Xiaomi Mi 9T Pro?

Wspomniałam już, że Mi 9T Pro kosztuje dokładnie tyle, ile musieliśmy zapłacić za Mi 9 w momencie, kiedy wchodził do sprzedaży w Polsce. Już samo to sugeruje, że to dobry deal. Zwłaszcza, że w przypadku najnowszego modelu otrzymujemy większą baterię (4000 mAh vs 3300 mAh), bajer w postaci wysuwanej kamerki czy 3.5 mm jacka audio, którego w Mi 9 zabrakło.

Ale oczywiście Mi 9T Pro powinniśmy rozpatrywać jako ulepszenie Mi 9T, którego cena w Polsce wynosi 1599 złotych za 6 GB / 64 GB. Wersja Pro wnosi przede wszystkim lepszy, bardziej wydajny procesor (Snapdragon 855 vs Snapdragon 730), dzięki któremu korzystanie z niego powinno stać na najwyższym poziomie – podobnie, jak to miało miejsce w Mi 9.

Jak się zapatrujecie na Mi 9T Pro?