MacBook Pro 2020
MacBook Pro 2020 (fot. Apple)

Nowy MacBook Pro na WWDC 2021? Wszystko na to wskazuje

Nic tak nie rozgrzewa fanów Apple jak kolejne wieści dotyczące nowości od giganta z Cupertino. Coraz więcej wskazuje na to, że najnowszy model MacBook Pro zostanie pierwszy raz oficjalnie pokazany światu w czasie konferencji WWDC 2021.

Kolejne działa wytoczone przez Apple

Trzeba przyznać, że Apple ma za sobą nienajgorszy czas. Pomimo trudniej sytuacji na świecie producent króluje w wielu kategoriach. Tablety, smartfony, smartwatche to segmenty zdominowane przez giganta z Cupertino. Niedawna konferencja online, w trakcie której poznaliśmy między innymi nowy model iPada Pro z ekranem miniLED, iMaca z procesorem M1, narobiła sporo szumu w branży. Pogłoski o ewentualnym opóźnieniu nowości od Apple wydają się w tym nie przeszkadzać, a tylko jeszcze bardziej podsycać atmosferę.

Nowy MacBook Pro już w czerwcu?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że nowy MacBook Pro zostanie pokazany już w czerwcu. Ma to mieć miejsce w trakcie dorocznej konferencji Worldwide Developers Conference 2021 organizowanej przez Apple w Kalifornii, która rozpocznie się już 7 czerwca i będzie trwać przez pięć dni.

Znany ze swoich trafnych przewidywań, leakster Jon Prosser, potwierdził na swoim profilu twitterowym, że jego zdaniem MacBooki Pro zostaną zaprezentowane właśnie w trakcie tej konferencji.

Co wiemy o nowych MacBookach? Apple podobno pracuje zarówno nad 14-, jak i 16-calowym modelem z dopiskiem „Pro”, które mają być oferowane w dwóch wariantach. Różnica ma wynikać z różnych układów graficznych, gdyż do wyboru będą 16- lub 32-rdzeniowe GPU.

W obu przypadkach rolę procesora ma pełnić następca chipu M1 (najpewniej nazwany „M2”), który zyska aż 10 rdzeni, gdzie 8 z nich będzie wysokowydajnych, a dwa pozostałe będą należeć do rdzeni energooszczędnych. Dla porównania, procesor M1 mógł pochwalić się 8 rdzeniami, w tym 4 wysokowydajnymi i 4 energooszczędnymi.

Na WWDC 2021 Apple pokaże następce procesora M1
Nadchodzi następca Apple M1 (źródło: Apple)

Przewiduje się, że nowe MacBooki Pro obsłużą do 64 GB RAM, a na pokładzie znajdzie się także miejsce dla ulepszonego systemu Neural Engine. Wieść niesie, że zmiany dotkną designu, a co za tym idzie – także układu portów. Nie powinno zabraknąć magnetycznego portu ładowania MagSafe, gniazda na karty SD i portu HDMI.

Nie pozostaje nam nic jak tylko czekać na oficjalne potwierdzenie tych informacji. Konferencja online rozpocznie o 7 czerwca o godzinie 19:00 polskiego czasu, a relację z niej znajdziecie na naszym portalu.