Reklama
(fot. Apple)

iOS 15 zobaczymy na początku czerwca. Apple właśnie zapowiedziało WWDC 2021

Niektóre nieoficjalne źródła twierdziły, że w tym miesiącu firma Tima Cooka zaprezentuje nowe urządzenia. Cóż, tak się jednak nie stało. Zamiast przeprowadzenia konferencji, Apple ogłosiło tylko datę tegorocznego WWDC, na którym poznamy przede wszystkim nowości w oprogramowaniu.

Reklama

iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 i sporo więcej

Konferencje WWDC organizowane są przede wszystkim dla deweloperów i to właśnie podczas tych wydarzeń firma chwali się nowymi systemami operacyjnymi. Identycznie będzie w tym roku. Powinniśmy oczekiwać prezentacji kolejnych, dużych wydań iOS, iPadOS, watchOS, macOS, a także tvOS.

Całe wydarzenie odbędzie się w dniach 7-11 czerwca i podobnie jak w zeszłym roku, będzie miało formę online. Firma nie wprowadzi opłaty za uczestnictwo dla zainteresowanych programistów. Twórcy oprogramowania będą mogli wziąć udział w różnych sesjach i laboratoriach, aby dowiedzieć się o nowych funkcjach, które niebawem trafią na iPhone’y i inny sprzęt. Nie zabraknie także wyzwania Swift Student Challenge.

WWDC 2021 potwierdzone
W zeszłym roku najwięcej nowości wprowadził macOS Big Sur (fot. Apple)

Więcej szczegółów poznamy przed WWDC 2021. Dodatkowe informacje zostaną udostępnione w aplikacji Apple Developer, witrynie Apple Developer, a także z wykorzystaniem poczty e-mail.

Bez rewolucji, w tym roku raczej rozwój wcześniejszego podejścia

Nowe systemy operacyjne z pewnością wprowadzą szereg nowych funkcji i otrzymają zestaw odczuwalnych usprawnień. Nie należy jednak nastawiać się na naprawdę spore zmiany. Nie chce ich większość zwykłych użytkowników, a firma ostatnio preferuje raczej powolny, regularny rozwój.

Po konferencji WWDC 2021, na której poznamy iOS 15 i pozostałe wersje nowych systemów operacyjnych, powinien rozpocząć się okres testów oprogramowania. Wówczas możemy liczyć na wysyp wielu ciekawych informacji, często pochodzących od samych testerów.

Trudno obecnie stwierdzić, czy pojawią się jakieś nowości sprzętowe. Niektórzy wskazują premierę okularów AR/VR, nowych Maków z procesorami ARM, a także odświeżonych iPadów. Aktualnie to jednak tylko niepotwierdzone plotki.