(fot. pixabay.com)

Cena nowego iPhone’a SE ma być wyjątkowo kusząca

Premiera duchowego następcy iPhone’a SE coraz bliżej. Apple ma zaprezentować nowy smartfon w pierwszym kwartale 2020 roku. Właśnie poznaliśmy kolejne szczegóły, w tym cenę i dostępne wersje kolorystyczne.

Reklama

Wciąż jest miejsce na mniejsze smartfony

Obecne informacje wskazują, że nowy, niedrogi smartfon Apple ma otrzymać stylistykę po iPhonie 8. Na rynku pojawi się więc urządzenie, które wygląda jak miliony innych z logo nadgryzionego jabłka, ale i tak będzie w pewnym stopniu wyjątkowe. W dobie coraz większych wyświetlaczy, sporych smartfonów, na sklepowych półkach zobaczymy niewielki inteligentny telefon o topowej wydajności.

Reklama

iPhone SE z iOS 13 – godne pożegnanie króla „miniaturek”?

Według wcześniejszego raportu, nowa generacja iPhone’a SE zostanie wyposażona w procesor Apple A13. Tak, to ten sam potężny układ, który zasila tegoroczne smartfony Apple – iPhone’a 11, iPhone’a 11 Pro i najdroższego iPhone’a 11 Pro Max. Do tego mocarnego procesora dojdzie jeszcze 3 GB RAM i 4,7-calowy wyświetlacz LCD. Z kolei czytnik linii papilarnych Touch ID posłuży jako biometryczne zabezpieczenie.

iPhone SE 2 – cena i dostępne wersje

Serwis AppleInsider, powołując się na informacje dostarczone przez znanego analityka Ming-Chi Kuo, przedstawia kolejne szczegóły związane z iPhonem SE 2. Potwierdzona została obecność topowego procesora Apple A13, który zapowiada nie tylko najwyższą wydajność, ale również długie wsparcie ze strony Apple.

Nowy smartfon Apple ma być dostępny w dwóch wariantach, które będą różnić się przestrzenią na pliki użytkownika. Tańsza wersja zaoferuje 64 GB pamięci wewnętrznej, mocniejsza ma zaś zapewnić 128 GB. Oczywiście użytkownicy nie będą mogli korzystać z kart pamięci. Przewiduje się trzy wersje kolorystyczne – srebrna, gwiezdna szarość i czerwona.

Co ciekawe, Apple najwidoczniej definitywnie kończy z technologią wykrywania siły nacisku na ekran. Wzorem najnowszych iPhone’ów, zamiast 3D Touch pojawi się Haptic Touch.

Następca iPhone’a SE ma kosztować 399 dolarów (równowartość ~1550 złotych bez VAT). To mniej niż obecnie trzeba zapłacić za iPhone’a 8 64 GB w oficjalnym sklepie Apple – 449 dolarów (2349 złotych). Niewykluczone, że niska cena (jak na standardy firmy Tima Cooka) może pozytywnie wpłynąć na zainteresowanie tym modelem. Ming-Chi Kuo przewiduje sprzedaż na poziomie około 30 mln sztuk w 2020 roku.

Polecamy również:

iPhone’y z autorskim modemem 5G dopiero za kilka lat

źródło: AppleInsider

Reklama