smartfon OPPO A98 5G smartphone
OPPO A98 5G (źródło: OPPO)

Nowy smartfon OPPO ma duże szanse odnieść sukces na rynku

Jest takie niezbyt ładne powiedzenie, że każda potwora znajdzie swojego amatora, jednak idealnie sprawdza się ono w przypadku smartfonów, bo na każdy model znajdą się chętni, nawet jeśli ma on bardzo dużo „ale”. OPPO A98 5G ma jednak dużo solidnych argumentów, żeby przekonać do siebie klientów.

Specyfikacja OPPO A98 5G

Smartfon może zauroczyć już od pierwszego spojrzenia, ponieważ oferuje wyświetlacz, który potrafi odświeżać obraz z częstotliwością nawet 120 Hz. OPPO A98 5G idealnie wpasuje się w oczekiwania klientów, którzy preferują większe ekrany, bowiem w tym modelu ma on aż 6,72 cala. Wypada również wspomnieć, że jest to panel LCD IPS o rozdzielczości Full HD+.

Na przodzie, w okrągłym wycięciu w górnej części wyświetlacza, znajduje się jeszcze aparat o rozdzielczości 32 Mpix, zatem użytkownicy (teoretycznie) nie powinni narzekać na jakość autoportretów. Po drugiej stronie smartfona, tj. na panelu tylnym, umieszczono natomiast trzy aparaty, w tym główny z matrycą 64 Mpix. Obok są dwa 2 Mpix „oczka”, z których jedno jest szczególnie interesujące, ponieważ umożliwia nawet 40x przybliżenie – funkcjonalnością przypomina mikroskop.

We wnętrzu OPPO A98 5G znajduje się z kolei procesor Qualcomm Snapdragon 695 z modemem 5G oraz 256 GB wbudowanej pamięci i 8 GB RAM. Tę ostatnią można zwiększyć (kosztem pamięci wewnętrznej – flash) o 8 GB RAM dzięki funkcji RAM Expansion (to tzw. wirtualny RAM). Całość zasili akumulator o pojemności 5000 mAh, który użytkownik naładuje przez port USB-C z mocą aż 67 W.

Specyfikacja OPPO A68 5G obejmuje też 3,5 mm złącze słuchawkowe, czytnik linii papilarnych i system operacyjny Android 13 z nakładką ColorOS 13. Tutaj warto wspomnieć, że producent zapewnia „48-miesięczną ochronę płynności”, co oznacza, że nawet po 4 latach użytkowania smartfon powinien działać bez zająknięcia. Całe urządzenie ma grubość 8,2 mm i waży 192 gramy.

smartfon OPPO A98 5G smartphone
OPPO A98 5G (źródło: OPPO)

Ile kosztuje smartfon OPPO A98 5G?

Najnowszy smartfon marki OPPO zadebiutował w Malezji, gdzie będzie sprzedawany za 1399 ringgitów, co jest równowartością ~1310 złotych. Za taką kwotę klienci kupią jedyną dostępną konfigurację, tj. z 8 GB RAM i 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Kolorów do wyboru jest zaś więcej – czarny i gradientowy niebieski.