Play logo
źródło: Pixabay / Pexels

Play wprowadza ogromną zmianę w taryfie odNOWA

Użytkownicy Play na kartę mogą korzystać z taryfy odNOWA od ponad trzech lat. Przez ten czas nie wprowadzano w niej znaczących zmian, a jedynie kosmetyczne, polegające na dodaniu dodatkowych pakietów czy obniżeniu cen już dostępnych. Dziś operator poinformował o wdrożeniu nowości, która trochę kłóci się z założeniami tej taryfy.

Rynek usług telekomunikacyjnych nieustannie się zmienia. Operatorzy regularnie modyfikują swoje oferty – wprowadzają nowe i jednocześnie wycofują starsze. Taryfa Play odNOWA była i wciąż jest czymś unikatowym w branży. Przyszedł jednak czas na zmiany.

Nowość w Play na kartę – pakiety w taryfie Play odNOWA

Taryfa Play odNOWA opiera się na pakietach, które są ważne bezterminowo, więc użytkownicy mają nieograniczony czas na ich wykorzystanie. To coś wyjątkowego, bowiem we wszystkich innych ofertach, w tym także Play na kartę, pakiety mają termin ważności, a niewykorzystane jednostki przepadają po określonym czasie (kumulacja jest dość rzadko spotykana).

Play na kartę - pakiety w Play odNOWA
Do tej pory użytkownicy taryfy Play odNOWA mogli wykupić jedynie takie pakiety, które były ważne bezterminowo (źródło: Play)

Dziś operator poinformował o wprowadzeniu ogromnej zmiany w taryfie Play odNOWA. Od teraz klienci mogą również wykupić pakiety, w skład których wchodzą nielimitowane rozmowy i SMS-y (oraz w jednym również MMS-y), a także paczka internetu – od 10 GB do 20 GB.

Play na kartę - nowe pakiety w Play odNOWA
Od teraz użytkownicy taryfy Play odNOWA mogą wykupić nowe pakiety (źródło: Blog Play)

Nowe pakiety kosztują od 15 do 35 złotych i mają różny termin ważności – najtańszy tylko 10 dni, natomiast pozostałe dwa (za 30 zł i 35 zł) pełny miesiąc. Wszystkie można włączyć zarówno krótkim kodem USSD, jak i w aplikacji Play24.

Jeśli użytkownik uruchomi jeden z nowych pakietów, wówczas będzie on wykorzystywany w pierwszej kolejności, przed pakietami ważnymi bezterminowo. Dodatkowo użytkownicy taryfy Solo XL odNOWA otrzymają również dostęp do sieci 5G.

Według Play, nowe pakiety dadzą klientom większą swobodę, lecz moim zdaniem trochę kłócą się z założeniami taryfy Play odNOWA. Na szczęście są one jedynie dodatkiem i nie zastąpią pakietów ważnych bezterminowo, które są główną zaletą tej oferty – nadal można je wykupić.

Nowy pakiet Solo XL w Play na kartę

Jednocześnie operator wprowadza nowy pakiet do taryfy Play na kartę, który kosztuje 35 złotych i jest ważny przez miesiąc. W jego skład wchodzą nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz internet bez limitu danych (z czego 20 GB w pełnej prędkości). Użytkownicy tej oferty również będą mogli korzystać z technologii 5G.