smartfon OnePlus 10 Pro smartphone
OnePlus 10 Pro (źródło: OnePlus)

Nowy OnePlus jeszcze nie trafił do Polski, a już jest dostępny w nowej wersji

Szczególnie w przypadku flagowych smartfonów producenci bardzo często nie wprowadzają od razu na rynek wszystkich wersji i konfiguracji, które przygotowali. Tak też jest w przypadku tego modelu marki OnePlus – do sprzedaży trafił nowy wariant topowego high-enda producenta.

Reklama

OnePlus 10 Pro dostępny w nowej wersji jeszcze przed polską premierą

Od premiery flagowca nowej generacji chińskiego producenta minęło już blisko sześć tygodni. I chociaż wciąż czekamy na jego debiut w Europie, do sprzedaży w ojczyźnie marki trafiła nowa wersja jej topowego smartfona.

smartfon OnePlus 10 Pro smartphone
źródło: OnePlus

Początkowo smartfon był dostępny w tylko dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i zielonej. Nieoczekiwanie na rynku zadebiutowała kolejna – biała. To niespodzianka, gdyż akurat ten producent raczej unika tego koloru w swoich flagowcach – seria OnePlus 9 nie pojawiła się w białej odsłonie, mimo że firma taką przygotowywała. Ostatecznie, z bliżej nieznanego powodu, nie zdecydowano się jednak wprowadzić jej na rynek.

Białe smartfony cieszą się dużą popularnością – w przeciwnym razie w sklepach nie byłoby ich tak dużo, a zdecydowana większość jest dostępna również w takim kolorze. Najnowszym jest OnePlus 10 Pro, aczkolwiek na pewno nie ostatnim, aczkolwiek dopiero czas pokaże, który model w ofercie tego producenta z Chin będzie następny, bowiem – jak zostało już wspomniane – akurat ten niezbyt często po niego sięga.

Osoby, które zdecydują się na zakup białego wariantu kolorystycznego, nie będą jednak miały pola do manewru – muszą wybrać konfigurację z 12 GB RAM i 512 GB pamięci wbudowanej, ponieważ w tylko takiej ma być dostępny ten model. W Chinach kosztuje ona 5799 juanów (równowartość ~3650 złotych). Dla porównania pozostałe wersje kolorystyczne można kupić w łącznie trzech: 8 GB/128 GB, 8 GB/256 GB i 12 GB/256 GB.

Nie wiadomo, czy biały OnePlus 10 Pro będzie dostępny w Europie. Przekonamy się o tym jednak już w przyszłym miesiącu, gdyż według nieoficjalnych doniesień właśnie w marcu 2022 roku zadebiutuje na Starym Kontynencie najnowszy flagowiec chińskiej marki.