Nokia P1 to pierwszy flagowiec „nowej” Nokii

Wkrótce na rynku pojawią się pierwsze smartfony „nowej” Nokii. W przygotowaniu jest kilka urządzeń, a my sukcesywnie poznajemy kolejne szczegóły na ich temat. Pierwsza była Nokia D1C, którą dostrzeżono kilka dni temu w Geekbench. Teraz natomiast chińskie źródła dostarczają nam informacji o Nokii P1, czyli tegorocznym flagowcu.

Reklama

Smartfon ma pojawić się na rynku w dwóch wersjach: z 5,2- i 5,5-calowym wyświetlaczem. Obie matryce mają być wykonane w technologii AMOLED i mieć rozdzielczość QHD, czyli 1440×2560 pikseli. Obydwa smartfony będą też miały metalowe obudowy, w dodatku spełniające normę IP68 (czyli tę samą, co Samsung Galaxy S7/S7 Edge i Galaxy Note 7). Pracą urządzeń ma zarządzać system operacyjny Android 7.0 Nougat z Nokia Z Launcher.

Reklama

Co ciekawe, dokładnie takie same informacje na temat flagowców „nowej” Nokii pojawiły się już w lipcu 2016 roku. Wówczas mówiono jeszcze o Snapdragonie 820 z Adreno 530, jednak z racji tego, że na rynku debiutują już smartfony ze Snapdragonem 821, Finowie również powinni zastosować nowszy procesor. Zwłaszcza, że zaraz (na początku 2017 roku) pojawią się flagowce konkurentów z jeszcze mocniejszymi jednostkami.

Ciekawe, jak „nowa” Nokia odnajdzie się na rynku i czy ma szansę odnieść jakikolwiek sukces.

Źródło: anzhuo

Reklama