Ważne
Wiko VIEW

Nokia pokaże 4 nowe smartfony do końca roku

I podobno są to oficjalne wiadomości. W czwartym kwartale tego roku Nokia ma wprowadzić na rynek aż cztery nowe smartfony z systemem Android na pokładzie. Tak przynajmniej mówią Chińczycy.

Konkretnie, miał tak powiedzieć szef chińskiego oddziału Nokii, Mike Wang. Jego zdaniem jeszcze w tym roku (wiele czasu wbrew pozorom nie zostało) fińska firma zaprezentuje nam od trzech do czterech urządzeń mobilnych. Zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami, nie będą to smartfony stworzone w ojczyźnie Eliasa Lönnrota, ale brandowane urządzenia.

Zdaniem Wanga, Nokia ma w planach – również na ten rok – wprowadzenie nowych tabletów. Nie jest do końca jasne, czy do końca roku zobaczymy 4 smartfony i tablet (tablety?), czy też może szef chińskiego oddziału Nokii wliczył tablety w ogólną liczbę urządzeń mobilnych, nad jakimi ma pracować fińska firma. Tak czy siak, zapowiada się sporo nowości.

Wśród nowych smartfonów – tego już Wang nie powiedział – mają być 2 flagowce. Z procesorami Snapdragon 820 oraz Androidem 7.0 Nougat. Smartfony według pogłosek mają mieć metalową obudowę i być co najmniej odporne na kurz i zabrudzenia.

Co z tego wszystkiego wyniknie dowiemy się zapewne niebawem. Co prawda nie podejrzewam, aby Nokia miała jeszcze jakiekolwiek szanse na powrót do gry, jednak z pewnością wiele osób zainteresuje się smartfonami Finów – chociażby ze względu na sentyment.

Źródło: Android Authority

Komentarze

 • Damian R

  Nokia to raczej nie wprowadzi, tylko Foxconn pod marką Nokia. Należy się pewnie spodziewać designu znanego z innych urządzeń (apple, samsung) plus android. Przerabiane to już było przy okazji tabletu Nokia N1.

  • Devil_Dragos

   Foxconn tylko robi kto inny projektuje

   • Artur Węgliński

    Z tego co czytałem Foxconn wziął się za projektowanie bodajże ekranów do telefonów.

    • Devil_Dragos

     Ekran to jeszcze nie telefon. Ale foxconn jest tylko raczkami ktore skladaja jak w przypadku apple. Jest inna firma ktora ma czesc udzialow w nokii i tam sie projektuje ale nie pamietam jak sie nazywa

     • Artur Węgliński

      Foxconn to duża firma jaki problem stworzyć dział badawczy i zacząć produkować podzespoły.

  • Mirosław Walczak

   Foxconn zajmuje się produkcją, a nie projektowaniem smartfonów.

 • Mirosław Walczak

  Szybciej kupię Nokię jak szajsunga.

 • Artur Węgliński

  Na innym portalu to przeczytałem:
  “Chińskie media donoszą o powstaniu nowej firmy, HMD Global Oy,
  która powstała, by zabezpieczyć produkcję smartfonów i tabletów
  Nokia. Otrzymała ona wszystkie potrzebne licencje od Nokia
  Technologies, zyskując w ten sposób na następne 10 lat wyłączność
  na korzystanie z marki, jak również portfolio patentów niezbędnych
  do zaistnienia w świecie telefonii komórkowej…” Tak więc nie Nokia będzie produkować telefony.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona