Ważne

Nokia Z Launcher do pobrania dla wszystkich

Dziś Kasia pisała o ciekawym tablecie Nokii z Androidem, ale wzbudzającym mieszane emocje. Jednym z jego elementów jest nakładka systemu stworzona przez Finów – Z Launcher. Z Launcher do tej pory był dostępny dla wybranych smartfonów, od teraz jest dostępny dla wszystkich. 

Kiedy w czerwcu zaprezentowano nakładkę, mówiono o niej, że jest minimalistyczna i innowacyjna. Przynajmniej na swój sposób.

W teorii Z Launcher to bardzo fajny pomysł. Mamy tu np. gesty i rysowanie liter na ekranie (te i inne funkcje dobrze oddaje tytułowe wideo). Niestety, nakładka od Nokii mnie nie przekonała i odinstalowałem ją już po kwadransie. Być może wrócę do niej za jakiś czas, ale na chwilę obecną znacznie wygodniej korzysta mi się z nakładki zaproponowanej przez LG w G3.

Jednak i tak polecam sprawdzić i przekonać się samemu. Do tej pory tylko posiadacze urządzeń z wyższej półki mieli okazję zainstalować nakładkę. Teraz mogą zrobić to wszyscy.

Komentarze

 • Ups_krecik

  Activation failed. Wiadomo coś o tym?

 • Siekieer

  U mnie tez informacja o braku mozliwosci aktywacji w tej puli…

 • Monstrual

  “dostępny dla wszystkich” było nieco na wyrost. Producent udostępnił tylko ograniczoną pulę aktywacji. Wszyscy mogli pobrać – do wyczerpania limitu. Bardzo możliwe, że wkrótce kolejni użytkownicy zyskają dostęp. Celem tego ograniczenia jest zminimalizowanie ryzyka – mogą pojawić się nieoczekiwane błędy. Nazwijmy to betatestem.

 • arek

  używałem 2 dni, pare miesięcy temu na Note 2 i mam podobne odczucia, pomysł fajny ale nie było ”wow”… wróciłem do Nova Launcher

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona