Ważne

Co Nokia szykuje na końcówkę 2016 roku?

Nokia zniknęła z rynku smartfonów po tym, jak jej dział mobilny trafił pod skrzydła Microsoftu. Na mocy zawartej umowy fiński koncern nie mógł wprowadzać nowych inteligentnych słuchawek do końca września 2016 roku. Moment ten zbliża się coraz większymi krokami, co jest równoznaczne z faktem, że… za kilka miesięcy zadebiutują nowe smartfony Nokii.

Nie oczekujcie jednak, że będzie to ta stara Nokia – nie, firma będzie jedynie użyczała nazwy urządzeniom produkowanym w Chinach przez inne marki. tak samo, jak miało to miejsce w przypadku tabletu Nokia N1, wychodzącego z taśm fabryki Foxconn.

Do sieci przedostały się informacje, że na rynku pod koniec bieżącego roku mają pojawić się dwa smartfony. Pierwszy ma mieć ekran o przekątnej 5,2″, drugi – 5,5″, dzięki czemu zostaną zaspokojone dwie grupy odbiorców – dla lubiących średnie i nieco większe przekątne. Co istotne, mają to być matryce AMOLED, których rozdzielczość ma być taka sama – 2560 x 1440 pikseli.

Jeśli wierzyć plotkom, urządzenia te mają pracować dzięki czterordzeniowemu procesorowi Qualcomm Snapdragon 820 2,1GHz z Adreno 530 i mają spełniać normę IP68. Dodatkowo, nadchodzące smartfony Nokii mają działać pod kontrolą Androida w wersji 7.0 Nougat, która w momencie ich debiutu ma być już dostępna, a na niego ma być nałożona nakładka Nokia Z Launcher. Podobnie jak w przypadku Nokii N1, także i te produkty będą produkowane przez Foxconn.

Cena smartfonów ma się zaczynać rzekomo od 450 dolarów. Premiera? W Chinach pod koniec roku, a zapewne nieco później również w pozostałych krajach świata.

źródło: androidheadlines, phoneradar, weibo

Komentarze

  • Ototaki

    “Na grafice : Nokia N1” (…) gdzień ta grafika? :)

  • Ale z N1 była sytuacja trochę inna niż “producent X + nazwa Nokia”. Foxconn odpowiadał za produkcję, marketing i dystrybucję urządzenia zaprojektowanego przez Nokię. Z racji, że było ono przeznaczone na Chiny, nie dziwi zbytnio podobieństwo do Apple, bo tamtejsi klienci kochają “japka”. Co ważne, N1 nie ma w świecie androidowych tabletów swojego odpowiednika z logiem innego producenta, więc pisanie, że to produkt ze zmienionym logo, to trochę wprowadzanie w błąd, choć wiem, co tobą kierowało, bo tak jest najprościej wyjaśnić ruch obu firmy.
    Jeśli chodzi o telefony… O ile sytuacja się powtórzy, co z N1, można liczy na to, że Nokia narobi się trochę bardziej, bo Foxconn nieszczególnie jest u nas popularny, więc marketingiem, tym razem, mogliby zająć się Finowie i to byłoby bardziej fair, jeśli mamy nazywać te smartfony “nokiami”.
    Oczywiście, nie będą to słuchawki, za których powstaniem stałaby długa tradycja, ale z drugiej strony, sprawdzanie, ile jest “Nokii w Nokii” mija się z celem, bo w zasadzie większość świata zleca produkcję firmom trzecim.

    Czekam. Tak samo jak czekam na więcej info o nowym (domniemanym) flagowcu Sony, o którym jeszcze cicho w Polszy :D

Przeczytaj następny wpis

Recenzja Ulefone Vienna

Godny polecenia smartfon ze średniej półki

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona