smartfon Nokia 8.3 5G smartphone

Nokia 5.4 na horyzoncie. Premiera wkrótce, a my już mamy garść informacji na jej temat

Smartfony marki Nokia mają kilka niezaprzeczalnych atutów. Ich producent, HMD Global, wkłada wiele wysiłku w to, aby przywrócić marce dawną chwałę i popularność, dlatego nieustannie wprowadza na rynek nowe modele. Jedną z nadchodzących nowości jest Nokia 5.4, o której właśnie dowiedzieliśmy się kilku interesujących rzeczy.

Smartfony marki Nokia skierowane są głównie do masowego, średnio zamożnego klienta. Producent nie pcha się na siłę do segmentu high-end, bo pierwsza próba, Nokia 9 PureView, nie była zbyt udana. Świadczy o tym też fakt, że premiera kolejnego flagowca nieustannie jest przekładana – trudno powiedzieć, kiedy w końcu zadebiutuje na rynku i czym będzie kusił klientów.

Nokia 5.4 na horyzoncie. Premiera wkrótce, a my już mamy garść informacji na jej temat

Takiej niepewności nie ma natomiast odnośnie smartfonów z niższych półek niż flagowa – producent nieustannie wprowadza na rynek kolejne modele i jednym z nich będzie nadchodząca Nokia 5.4, która powinna zadebiutować jeszcze w 2020 roku.

Serwis Nokiapoweruser podzielił się kilkoma ekskluzywnymi informacjami na temat kolejnego średniaka marki Nokia. Dzięki niemu wiemy, że Nokia 5.4 zostanie wyposażona w wyświetlacz o podobnej przekątnej, co Nokia 3.4, czyli ~6,4 cala. Ponadto tak samo znajdzie się w nim otwór na aparat do selfie i rozmów wideo. Dla przypomnienia, ekran w modelu Nokia 5.3 ma wycięcie w kształcie litery „V” w górnej części.

Nokia 5.4 na pierwszy rzut oka może przypominać smartfon Nokia 3.4 smartphone
Nokia 3.4 (fot. HMD Global)

Nokia 5.4 ma też zostać wyposażona w „lepszy procesor”, aczkolwiek nie wiadomo, w jaki konkretnie. Poprzedniczka ma na pokładzie układ Qualcomm Snapdragon 665 i HMD Global zapewne sięgnie po propozycję z tej samej serii – raczej nie spodziewamy się chipsetu z rodziny Snapdragon 700.

Ponadto smartfon będzie dostępny w dwóch konfiguracjach – obie zaoferują 4 GB RAM, natomiast jedna 64 GB, a druga 128 GB pamięci wewnętrznej. Naturalnie nie powinno też zabraknąć slotu na kartę microSD.

Serwis źródłowy podaje również, że Nokia 5.4 początkowo pojawi się w sklepach w jedynie dwóch wersjach kolorystycznych, niebieskiej i fioletowej, aczkolwiek nie można wykluczyć, że w przyszłości do oferty dołączą kolejne.