Netflix oglądanie TV, VOD
(fot. pexels.com)

Netflix wkrótce zakończy wsparcie dla wybranych Apple TV

Netflix wysłał wiadomość e-mail do wybranych użytkowników, w której informuje o planowanym zakończeniu wsparcia dla starszych generacji Apple TV. Decyzja nie powinna być jednak dużym zaskoczeniem.

Netflix zakończy wsparcie dla starszych generacji Apple TV

Jeśli Netflix ogłosiłby, że z aplikacji można korzystać tylko na najnowszej przystawce Apple do telewizora, a wszystkie poprzednie nie będą już wspierane, to moglibyśmy narzekać. Natomiast firma zapowiedziała, że porzuci już przestarzałe urządzenia, więc decyzja jest jak najbardziej zrozumiała.

W e-mailu, który trafił do wybranych użytkowników, Netflix poinformował, że nie będzie już obsługiwał Apple TV 2. i 3. generacji. Powodem decyzji jest „utrzymanie jak najlepszych wrażeń z korzystania z Netflixa”, poprzez skupienie się na urządzeniach, które mogą wspierać najnowsze funkcje i aktualizacje.

Warto zauważyć, że zarówno druga, jak i trzecia generacja przystawki do telewizora są klasyfikowane jako przestarzałe nawet przez Apple. Firma nie wydaje już żadnych aktualizacji do obu urządzeń, więc należy nastawić się, że z czasem coraz więcej aplikacji i funkcji nie będzie obsługiwanych. Z pewnością Netflix nie jest tutaj wyjątkiem.

Apple TV 4K 3. gen. – obecnie najnowsza generacja przystawki (fot. Jakub Kordasiński | Tabletowo.pl)

Druga generacja Apple TV była sprzedawana w latach 2010-2012, oferując procesor Apple A4 i rozdzielczość 720p. Następnie została zastąpiona przez trzecią generację. Wśród nowości wprowadzonych w 3. generacji mieliśmy układ Apple A5, a także obsługę treści 1080p. Żadna z tych przystawek nie doczekała się jednak tvOS i sklepu App Store, który jest wykorzystywany do pobierania aplikacji oraz aktualizowania tych już zainstalowanych.

Nawet patrząc na dostępną funkcjonalność widać, że wymienione przystawki wyraźnie odstają od tego, co od kilku lat znajdziemy w portfolio Apple. Po prostu mamy do czynienia z przestarzałym sprzętem, który za chwilę zostanie definitywnie wysłany na zasłużoną emeryturę.

Co teraz powinni zrobić użytkownicy?

Netflix zaleca przesiadkę na nowszą generację Apple TV lub sięgnięcie po inne urządzenie, które pozwoli na dalsze korzystanie z platformy VOD. Wypada dodać, że nie musimy kupować aktualnie najnowszej generacji przystawki z Cupertino. Wciąż obsługiwana jest chociażby 4. generacja, która nazywa się Apple TV HD i zadebiutowała w 2015 roku.

Starsze generacje przystawek nie będą obsługiwane od 31 lipca 2024 roku. Użytkownicy mają więc jeszcze trochę czasu, aby dokonać przesiadki na nowsze urządzenie.