Xiaomi rozpoczyna proces aktualizacji smartfonów do MIUI 12.5. Na początek – siedem modeli

Xiaomi ogłosiło nowości dotyczące nakładki systemowej MIUI 12.5 podczas prezentacji smartfonów z flagowej linii Mi 11. Przyszedł czas na obiecaną aktualizację!

MIUI 12.5 powiewem świeżości dla smartfonów Xiaomi

Kiedy przedstawiciele Xiaomi omawiali nowości dotyczące nowej wersji nakładki systemowej dla smartfonów, dużo uwagi poświęcili temu, jak będzie prezentował się interfejs użytkownika. Podkreślano, że płynność animacji podczas uruchamiania aplikacji czy przechodzenia między poszczególnymi elementami systemu, jest dla twórców MIUI bardzo ważna, bo to wrażenia z użytkowania budują odpowiedni odbiór produktu. Nacisk na estetykę widoczny jest także w opracowaniu nowych dynamicznych tapet i efektów dźwiękowych, nawiązujących do natury.

MIUI 12.5 ma być także znacznie bardziej wyrozumiały dla procesora i pamięci RAM – zużycie zasobów będzie zauważalnie mniejsze.

Xiaomi MIUI 12.5
MIUI 12.5 (źródło: Xiaomi)

Pierwsze udostępnienie MIUI 12.5

Xiaomi zapowiadało, że rozpocznie aktualizowanie smartfonów do nowej wersji nakładki systemowej w drugim kwartale 2021 roku. Skoro mamy już kwiecień, to dobry czas na wywiązanie się z tej obietnicy.

W serwisie Weibo pojawiło się dziś oficjalne potwierdzenie, że Xiaomi rusza z aktualizacjami MIUI 12.5 dla siedmiu smartfonów:

Modele te jako pierwsze będą uprawnione do pobrania nowego oprogramowania. Najwyraźniej wspomniany update będzie udostępniony użytkownikom tych urządzeń w Chinach. Skoro jednak mamy już informację o tym, że machina aktualizacyjna ruszyła, to i użytkownicy smartfonów dystrybuowanych w Europie, mogą mieć nadzieję na rychły start MIUI 12.5 w naszym regionie.

Xiaomi Mi 11 – jeden z pierwszych smartfonów w kolejce do MIUI 12.5

Xiaomi podzieliło proces udostępniania MIUI 12.5 na dwa podstawowe etapy. W pierwszym, nakładkę otrzymają wyżej wymienione flagowce. Pod koniec drugiego kwartału 2021 roku na aktualizację będą mogli liczyć posiadacze modeli:

Inne modele będą musiały poczekać na MIUI 12.5 jeszcze dłużej lub dostępność nakładki dla nich zostanie ogłoszona w następnych tygodniach, przy okazji publikowania kolejnych informacji przez Xiaomi.