EISA wybrała najlepszy smartfon 2020 roku. To nie Samsung, i nawet nie Huawei

EISA, czyli Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych, przetestowało smartfony, jakie do tej pory pojawiły się na rynku w 2020 roku i przyznało nagrody najbardziej wyróżniającym się urządzeniom. Oto zwycięzcy.

Reklama

Najlepszy smartfon – OnePlus 8 Pro

Tak jest. Nagrodę EISA (European Imaging and Sound Association) za nalepszy smartfon 2020-2021 otrzymała konstrukcja pochodząca z Chin – OnePlus 8 Pro. To szczególne wyróżnienie dla firmy. Okazało się, że nie tylko najwięksi producenci elektroniki mogą walczyć o najbardziej prestiżowe wyróżnienia technologiczne na świecie.

OnePlus 8 Pro zgarnął sporo punktów za bardzo dobry design, wysokiej klasy wyświetlacz 120 Hz, bezprzewodowe ładowanie 30W oraz klasę wodoodporności IP68.

W kategorii „Najbardziej zaawansowany smartfon” nagrodę zgarnął inny model z Państwa Środka – Oppo Find X2 Pro. Jury doceniło obecność 120-hercowego ekranu, pojemnej pamięci 512 GB oraz szybkiego ładowania 65W.

Huawei P40 Pro zyskał nagrodę dla najlepszego smartfona fotograficznego. Zestaw aparatów włącznie z obiektywem peryskopowym oraz ultraszerokokątnym, jak i znakomite predyspozycje do robienia zdjęć nocnych zdeklasowały konkurencję.

Przy okazji, Huawei dostał także drugą nagrodę, w klasyfikacji smartwatchy. Model Watch GT 2 uznano za najlepszy inteligentny zegarek.

Samsung również otrzymał nagrodę, choć w konkurencji, w której nie było zbytnio z kim rywalizować. EISA przeznaczyła modelowi Galaxy Z Flip nagrodę za najlepszy smartfon składany.

Wyróżniony został nawet smartfon Sony Xperia 1 II. Flagowiec Japończyków został nazwany najlepszym smartfonem do multimediów. Komisja doceniła fakt, że jest to urządzenie idealne dla fanów fotografii, filmów i muzyki.

Nagroda pocieszenia dla LG

LG niestety nie udało się zdobyć ani jednej nagrody za jakikolwiek smartfon. Firma została jednak dostrzeżona w innej kategorii – dzięki głośnikowi Xboom Go PL7, który zdaniem specjalistów z EISA, nie ma sobie równych w swoim przedziale sprzętowym.

Inne nagrody powędrowały do Dali IO-6 (za najlepsze słuchawki), Bowers&Wilking PX5 (za najlepsze słuchawki nauszne) oraz Sennheiser Momentum True Wireless 2 (za najlepsze słuchawki douszne).

Zgadzacie się z typami EISA? Czy Waszym zdaniem inny smartfon zasługuje na miano najlepszego? Czy wielkim nieobecnym jest Xiaomi?