smartwatch Huawei Watch GT 2
Huawei Watch GT 2 (źródło: Huawei)

Huawei Watch GT 2 – taki od początku powinien być smartwatch Huawei

Huawei Watch GT podbił serca użytkowników bardzo długim czasem pracy na pojedynczym ładowaniu. Nie oferuje on jednak wielu funkcji, których oczekiwalibyśmy od smartwatcha. Huawei w nowym modelu Huawei Watch GT 2 nareszcie dodał kilka z nich.

Huawei Watch GT 2 – specyfikacja

Smartwatch będzie dostępny w dwóch wersjach: 46 mm i 42 mm. Pierwszą wyposażono w 1,39-calowy wyświetlacz HD OLED o rozdzielczości 454×454 pikseli i jasności maksymalnej aż 1000 nitów. Druga, mniejsza skierowana jest do osób z bardziej wątłymi nadgarstkami – producent podaje, że koperta ma grubość 9,4 mm i waży 29 gramów. Paski w obu przypadkach są wymienne – klienci będą mieli do wyboru mnóstwo różnych wersji przygotowanych przez Huawei.

Huawei Watch GT 2 jest pierwszym smartwatchem i drugim urządzeniem marki (po słuchawkach bezprzewodowych Huawei FreeBuds 3) z procesorem HiSilicon Kirin A1, który charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością energetyczną. Kolejną nowością jest możliwość przeprowadzania rozmów głosowych bezpośrednio z poziomu zegarka po wcześniejszym sparowaniu go ze smartfonem (funkcja Bluetooth Call). Według deklaracji producenta, zasięg Bluetooth wynosi aż 150 metrów.

Bardzo cieszy również to, iż do pamięci Huawei Watch GT 2 można wgrać nawet do 500 piosenek w formacie mp3 i słuchać ich bezpośrednio z poziomu smartwatcha. Zarówno tego, jak i możliwości przeprowadzania rozmów głosowych bardzo brakowało w poprzednikach. Według deklaracji Huawei, zegarek w „typowym scenariuszu” będzie pracował przez 14 dni lub 30 godzin z włączonym GPS-em. Maksymalny czas odtwarzania muzyki to zaś 24 godziny, a rozmów z wykorzystaniem funkcji Bluetooth Call – 10 godzin.

smartwatch Huawei Watch GT 2 46 mm
Huawei Watch GT 2 – najważniejsze cechy (źródło: Huawei)

Huawei Watch GT 2 oferuje też 15 trybów sportowych (o dwa więcej niż poprzedni Huawei Watch GT) i aż 13 planów biegowych. Obudowa smartwatcha jest odporna na zanurzenia w wodzie na głębokość do 50 metrów. Co ciekawe, urządzenie również wtedy może mierzyć tętno użytkownika. Do kompletu na pokładzie są jeszcze latarka, możliwość ustawiania alarmów, barometr, kompas, pogodynka, funkcje „Find my phone” i Huawei TruSleep 2.0 (analiza snu) oraz technologia TruRelax, która rejestruje wartości HRV (zmienność rytmu pracy serca) i przekazuje informacje zwrotne na temat wskaźnika stresu użytkownika.

Huawei Watch GT 2 – cena, dostępność

Huawei Watch GT 2 46 mm będzie dostępny w dwóch wariantach: sportowym w kolorze czarnym z paskiem z fluoroelastomeru i klasycznym w kolorze brązowym ze skórzanym paskiem. Smartwatch trafi do sprzedaży w Europie w październiku. Cenę wersji 46 mm ustalono na 249 euro (równowartość ~1100 złotych), zaś modelu 42 mm na 229 euro (równowartość ~1000 złotych).

Źródło: Huawei, informacja prasowa