Huawei Watch GT 3 smartwatch
Huawei Watch GT 3 (źródło: Huawei)

Huawei Watch GT Runner nadchodzi. To będzie zegarek dla biegaczy

Jakiś czas temu do przedsprzedaży w Polsce wszedł zegarek Huawei Watch GT 3 oraz słuchawki w kształcie szminki Huawei FreeBuds Lipstick. Przed nami kolejna prezentacja urządzenia noszonego: Huawei Watch GT Runner nadchodzi wielkimi krokami. Jego premiera jest planowana na następny tydzień.

Reklama

Huawei Watch GT Runner to zegarek dla biegaczy

Mimo ograniczeń dotyczących sprzedaży smartfonów w Europie, firma wciąż pozostaje bardzo aktywna w segmencie mobilnych urządzeń. Ostatnio nawet częściej widzimy w ofercie marki nowy smartwatch niż model telefonu.

Tym razem nie jest inaczej, bowiem do sieci trafiły dwie grafiki zapowiadające nadchodzący zegarek dedykowany biegaczom, czyli Huawei Watch GT Runner. Jak na razie, nie mamy za wiele informacji na temat urządzenia. Wiemy, że na pewno cechuje się okrągłą tarczą, a producent obiecuje nawet o 135% dokładniejszą łączność GPS – zapewne od podstawowego modelu Watch GT.

Portal Why Lab donosi, że urządzenie będzie pierwszym na rynku smartwatchem, który zostanie wyposażony w niespotykany wcześniej wariant anteny, a sam moduł łączności satelitarnej skorzysta z dwóch zakresów częstotliwości, które mają zapewnić bardzo precyzyjny odczyt pozycjonowania zegarka.

Huawei Watch GT Runner ma mieć na pokładzie najnowszy system Huawei HarmonyOS, który najpewniej będzie dostosowany pod grupę docelową – biegaczy. Dzięki temu możemy oczekiwać, że entuzjaści tego sportu znajdą tam parę przydatnych, przemyślanych funkcji, w postaci miernika tętna czy pulsoksymetru, które występują w innych urządzeniach Huawei Watch. Niewykluczone, że zegarek będzie mógł mierzyć ciśnienie krwi.

Huawei Watch GT Runner jakiś czas temu otrzymał certyfikację Bluetooth, która automatycznie ujawniła, że do zegarka trafi łączność Bluetooth 5.2. Jak na razie nie znamy ceny urządzenia, jednak najpewniej producent ujawni ją już 17 listopada, w dniu premiery.