Msi bravo 15
(źródło: Videocardz)

Kolejny odgrzewany kotlet do kolekcji – laptop MSI Bravo 15 z procesorem Ryzen 5000

Pierwsza generacja serii Bravo od MSI została zaprezentowana w połowie ubiegłego roku. Laptopy cechowały się komponentami od AMD w dosyć przystępnej cenie, w głównej mierze atakując średnią półkę. Marka dzisiaj zaprezentowała odświeżoną wersję serii MSI Bravo 15 z najnowszymi procesorami Ryzen 5000

MSI Bravo 15 z nowym procesorem, ale starą kartą graficzną

Laptopy Bravo poprzedniej generacji wyróżniały się procesorami AMD Ryzen 4000H sparowanymi z kartą graficzną AMD Radeon RX 5500M. Oferowały one satysfakcjonującą wydajność w grach komputerowych oraz zastosowaniach bardziej profesjonalnych, przykładowo w renderowaniu filmów czy obróbce grafiki komputerowej.

Nowa seria Bravo otrzymała procesory AMD Ryzen 5000H, które za sprawą nowej architektury Zen 3 cechują się jeszcze wyższą wydajnością. W tamtym roku do Polski trafił model Bravo 15 z procesorem Ryzen 5 4600H. Możemy się spodziewać, że w tym roku firma wprowadzi tylko model z Ryzenem 5 5600H, który oferuje ogólną wydajność wyższą o 15% od poprzednika.

Bravo 15 (źródło: Videocardz)

Pomimo że Czerwoni na początku czerwca ogłosili nową generację kart graficznych AMD Radeon, to nowy MSI Bravo 15 ma na pokładzie praktycznie dwuletni układ AMD Radeon RX 5500M z 4 GB pamięci wideo. Wielka szkoda, bo nowa karta graficzna zapewniłaby jeszcze większy skok wydajności. Naturalnie procesor graficzny będzie w stanie obsłużyć technologię AMD FidelityFX Super Resolution.

MSI Bravo 15 (źródło: Videocardz)

Reszta specyfikacji MSI Bravo 15 jest taka sama jak w przypadku poprzednika. Laptop ma na pokładzie 15,6-calowy wyświetlacz FullHD z odświeżaniem na poziomie 144 Hz. Matryca została wyprodukowana w technologii LCD IPS. Procesor jest wspierany przez 16 GB pamięci operacyjnej DDR4 o taktowaniu 3200 MHz. Pliki użytkownika są przechowywane na dysku SSD NVMe M.2 pod interfejs PCIe 3.0, a wielkość dysku zależy od wersji urządzenia.

Całość jest zamknięta w aluminiowej obudowie o wadze 2,3 kg oraz wymiarach 359 × 259 × 24,9 mm. Dodatkowo laptop ma podświetlaną, czerwoną klawiaturę i raczej słabej jakości kamerkę internetową o rozdzielczości HD. Do dyspozycji dla użytkownika znajdziemy także port USB-C 3.2, dwa złącza USB-A 3.2, pojedynczy slot USB-A 2.0, a także wejścia HDMI oraz Ethernet 1 Gb/s.