motorola razr 40 ultra
Źródło: evleaks (Twitter)

Zobacz, jak ładna będzie Motorola razr 40 Ultra

Jeżeli chodzi o dochowanie tajemnicy, Motorola nie zaliczy tego tygodnia do udanych. Najpierw poznaliśmy warianty kolorystyczne podstawowego składanego smartfona w gamie producenta, a teraz dołączył do niego flagowy składak na 2023 rok.

Nowa Motorola mieni się w trzech kolorach

Choć rym w powyższym nagłówku nie jest idealny, wcale nie mija się z prawdą. Jeden ze znanych i zaufanych informatorów przesiadujących na Twitterze – Evan Blass, znany również jako @evleaks, podzielił się ze światem paczką grafik, na których możemy zauważyć flagowy składany model marki Motorola w widzianych już wcześniej wariantach kolorystycznych. Tym razem jednak każdej wersji poświęcono tyle samo uwagi.

motorola razr 40 ultra
Motorola razr 40 Ultra (źródło: evleaks / Twitter)

Czy na samych zdjęciach czekają na nas jakieś nowe odkrycia i zadziwiające zmiany stylistyki. Niestety nie. Wiemy już, że Motorola razr 40 Ultra otrzyma duży ekran zewnętrzny, który zajmie sporą powierzchnię górnej pokrywy, a aparaty wraz z diodą LED zostaną niejako w niego wkomponowane. Choć na generycznych tłach wygląda to tylko świetnie, jestem pewien, że na żywo efekt będzie wręcz oszałamiający.

Motorola razr 40 Ultra – flagowy wygląd, flagowe podzespoły

Czy podobnie oszałamiający efekt będzie robić specyfikacja? Tutaj niestety wiemy od jakiegoś czasu, że producent musi ostudzić marzenia o topowej specyfikacji. Zamiast Snapdragona 8 Gen 2 pojawi się bowiem poprawiony ex-flagowiec z zeszłego roku, czyli Snapdragon 8+ Gen 1. Na szczęście w kwestii pamięci operacyjnej możemy liczyć na 12 GB, najprawdopodobniej LPDDR5 oraz 512 GB pamięci wbudowanej. Wewnętrzny ekran HDR AMOLED zaoferuje rozdzielczość 2640×1080 pikseli oraz częstotliwość odświeżania 120 Hz.

Zestaw aparatów to sensor Sony IMX563 o rozdzielczości 12 Mpix (główny) i 13 Mpix (ultraszerokokątny) na zewnątrz oraz matryca OmniVision OV32B40 32 Mpix w środku. Nie zabraknie czytnika linii papilarnych, modułu NFC, dual SIM i eSIM, choć to ostatnie ma być zależne od modelu. Za czas pracy odpowiadać będzie akumulator o pojemności 3640 mAh z maksymalną mocą ładowania 33 W.

O ewentualnym sukcesie obu modeli zadecyduje z pewnością cena. W przypadku podstawowego wariantu mówi się o 899 euro (równowartość ~4065 złotych) za wariant 8 GB RAM + 256 GB pamięci wewnętrznej, podczas gdy za mocniejsze podzespoły i dopisek „Ultra” być może klientom przyjdzie zapłacić ~1200 euro (~5460 złotych). Wszystkiego dowiemy się z pewnością niedługo – nieoficjalne doniesienia wspominają o premierze zaplanowanej na 1 czerwca 2023 roku.