zakupy shopping karta debetowa kredytowa laptop Apple MacBook logo
fot. Karolina Grabowska / Pexels

VeloBank otworzy ekologiczny sklep internetowy. Co będzie można w nim kupić?

VeloBank zdecydował się na dość nietypowy ruch jak na instytucję finansową. Rozszerzając swoją ofertę, postanowił uruchomić sklep internetowy. Będą w nim dostępne produkty związane z ekologicznym trybem życia. Co dokładniej się w nim znajdzie?

E-commerce to przyszłość dla banków?

O planach uruchomienia sklepu internetowego przez VeloBank poinformował Bankier.pl, który zwraca uwagę na to, że postęp technologiczny, zmieniające się preferencje klientów oraz kryzys wymuszą na bankach testowanie sprzedaży produktów innych niż te finansowe, takie jak konto, lokata czy kredyt.

Podczas gospodarczo-technologicznego kongresu ImpactCEE Agata Strzelecka, dyrektor zarządzająca VeloBanku, stwierdziła, że sektor bankowy powinien wyjść ze swojej strefy komfortu i oferować klientom także inne produkty. Przekonywała też, że dobrym kierunkiem dla poszerzenia oferty instytucji finansowych są właśnie serwisy e-commerce.

Zapowiedziała również, że „w najbliższych dniach” sklep internetowy banku zostanie oddany do użytku. Firma chce zachęcić swoich klientów do ekologicznego stylu życia. Właśnie dlatego nowa platforma sprzedażowa będzie oferować „zielone” produkty.

VeloBank sklep VeloMarket
sklep internetowy VeloBank (źródło: VeloBank via Bankier.pl)

Co będzie można kupić w sklepie VeloBanku

W rozmowie z portalem Agata Strzelecka przedstawiła nieco więcej szczegółów dotyczących niecodziennego pomysłu VeloBanku. Po pierwsze dowiedzieliśmy się, jaką nazwę będzie nosił sklep – VeloMarket. Oczywiście platforma będzie ogólnodostępna, jednak – jak przyznała dyrektor zarządzająca – obecni klienci Banku będą mogli liczyć na preferencyjne ceny i zniżki.

Na początku w ofercie sklepu internetowego ma znaleźć się około 10-15 tysięcy produktów. Ich wspólnym mianownikiem ma być właśnie ekologia, jednak z zapowiedzi wynika, że oferta będzie naprawdę szeroka.

W VeloMarket będzie można kupić m.in. sprzęt RTV czy AGD oraz sportowy, produkty do domu i ogrodu, żywność z europejskim certyfikatem ekologicznym, produkty z kategorii „zdrowie i uroda”, a nawet instalację fotowoltaiczną lub pompę ciepła.

Nie powinno również dziwić, że bank będzie zachęcał użytkowników do sfinansowania droższych zakupów kredytem. M.in. dlatego w najbliższym czasie w ofercie Velo Banku ma pojawić się nowy produkt finansowy nazwany „eko-kredyt”. Nie są jednak jeszcze znane jego szczegóły.