Motorola pracuje nad tabletem Google z Androidem 3.0

Motorola pracuje nad tabletem

Pamiętacie jak jakiś czas temu wspominałam, że Motorola zamierza wprowadzić na rynek tablet internetowy z Androidem 3.0 Gingerbread na pokładzie? Wszystko wskazuje na to, że urządzenie może być jedynie wyprodukowane przez amerykańskiego producenta, a brandowane logiem Google.

Ostatnio wspominałam także, iż tablet internetowego giganta stworzy HTC. Nie, to nie pomyłka. Według zagranicznych portali, już wkrótce (pod koniec bieżącego roku lub najpóźniej na początku przyszłego) na rynku znajdziemy dwa tablety Google – jeden produkcji Motoroli, drugi – HTC.

Googlowskie urządzenie pochodzące z fabryk Motoroli ma być wyposażone w procesor nVidia Tegra 2, dotykowy ekran o przekątnej 10,1-cali (dostarczony przez Sharp) oraz Androida 3.0 Gingerbread.

Według wstępnych informacji, Google zamierza sprzedać w przyszłym roku ponad dwa miliony tabletów internetowych stworzonych przez Motorolę. Przypomnę tylko, że iPad w ciągu wyłącznie 80 dni rozszedł się w ilości trzech milionów sztuk.

Możliwe, że tablet Motorola Stingray to właśnie urządzenie stworzone przez amerykański koncern dla internetowego giganta. Czy jest to prawdą okaże się w najbliższym czasie.

Źródło