Tablet Google z Chrome OS – premiera w listopadzie?

Tablet Google

Po niezbyt udanym debiucie Google w zakresie elektroniki użytkowej (mowa oczywiście o Nexus One), firma postanowiła zaistnieć na rynku tabletów internetowych. Według wstępnych, nieoficjalnych informacji, pierwsze urządzenie tego typu z Chrome OS ma mieć swoją premierę już w listopadzie bieżącego roku.

O tym, że internetowy gigant Google pracuje nad swoim tabletem wiemy już od wielu miesięcy. Już w połowie lutego 2010 roku szef Verizon potwierdził, że operator wprowadzi do swojej oferty tego typu sprzęt. Nie wiadomo było natomiast kiedy i na jakiej platformie będzie oparty (spekulowano oczywiście Androida).

Redaktorzy serwisu Download Squad dowiedzieli się (z rzekomo wiarygodnego źródła), że Google zamierza rozpocząć sprzedaż swojego tabletu internetowego już 26 listopada 2010 roku.

Urządzenie, podobnie jak Nexus One, ma być wyprodukowane przez HTC. W pierwszej kolejności ma się pojawić w sprzedaży w amerykańskiej sieci Verizon. Na chwilę obecną nie wiadomo nic odnośnie jego dostępności w Europie, a tym bardziej w Polsce.

Nie wiadomo także jak będzie wyglądał tablet Google, ani jaka będzie jego specyfikacja. Nieoficjalnie mówi się jedynie o obsłudze multitouch oraz o rozdzielczości dotykowego ekranu, która ma wynosić 1280 x 720 pikseli lub więcej.

Źródło