smartfon Motorola moto g62 5G smartphone
Motorola moto g62 5G (źródło: WinFuture)

Nowa Motorola nie zaskoczy, ale też nie zachwyci (każdego)

Popsuli nam niespodziankę, ale nie pierwszy i z pewnością nie ostatni raz. Mleko się jednak rozlało – nowa Motorola nie ma przed nami już tajemnic. Poznaliśmy najważniejsze informacje na temat nowego smartfona z serii Motorola moto g. Nie wszyscy mogą być usatysfakcjonowani jego wyposażeniem, mimo że ogólnie jest bardzo przyzwoite.

Nowa Motorola moto g62 5G jeszcze nie zadebiutowała, a już wiemy o niej niemal wszystko

Czy nowa Motka nas zaskoczy? Nie, bo wiemy już, jaka będzie jej specyfikacja, mimo że smartfon jeszcze oficjalnie nie zadebiutował. Czy Motorola moto g62 5G zachwyci? Też raczej nie, choć jej parametry mogą być satysfakcjonujące dla większości klientów. Właściwie zastrzeżenia można mieć jedynie do zastosowanego procesora, gdyż sercem tego modelu ma być Qualcomm Snapdragon 480+, czyli platforma mobilna z najniżej pozycjonowanej serii układów z modemem 5G w ofercie Qualcomma.

Producent zapewne zdecydował się na taki krok, aby Motorola moto g62 5G zapewniła obsługę sieci piątej generacji, a jednocześnie też atrakcyjną, pozostałą specyfikację. Smartfon zaoferuje bowiem również wyświetlacz OLED z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz, który będzie miał przekątną 6,5 cala i rozdzielczość Full HD+. W jego górnej części, w okrągłym otworze, znajdzie się 16 Mpix aparat do selfie i rozmów wideo.

Po drugiej stronie smartfona, na panelu tylnym, znajdą się natomiast trzy aparaty, stanowiące kompleksowe zaplecze fotograficzne: główny 50 Mpix, ultraszerokokątny 8 Mpix i 2 Mpix (do zdjęć makro lub pomiaru głębi – nie ma jeszcze pewności). We wnętrzu producent wygospodarował zaś miejsce dla 4 GB RAM i 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej oraz slotu na kartę microSD.

Ponadto Motorola moto g62 5G zaoferuje Bluetooth 5.1, moduł NFC i preinstalowany system operacyjny Android 12. Smartfon zasilać będzie akumulator o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania przez port USB-C. Obudowa smartfona zostanie wykonana z tworzywa sztuczna.

Ile będzie kosztowała Motorola moto g62 5G w Europie?

Oficjalna, dokładna cena nowej Motoroli w Europie nie jest jeszcze znana. Być może poznamy ją jeszcze przed oficjalną premierą smartfona, a może dopiero wtedy, gdy producent oficjalnie wprowadzi nową Motkę do sprzedaży na Starym Kontynencie. Mówi się jednak, że Motorola moto g62 5G ma kosztować mniej niż 300 euro (równowartość ~1380 złotych po obecnym kursie euro). Dla przypomnienia, moto g60 kosztowała na start w Polsce 1399 złotych, a moto g60s – 1199 złotych.