pociąg PKP Intercity train
PKP Intercity Pendolino (fot. intercity.pl)

Całe lata na to czekałem – bilety PKP Intercity nareszcie na stronie e-podróżnik.pl

PKP Intercity na poważnie zabrało się ostatnio za udostępnienie możliwości zakupu biletów tego przewoźnika na innych stronach internetowych i w aplikacjach. Nareszcie przyszedł czas na e-podróżnik.pl.

Bilety Intercity na e-podróżniku – to trwało wieki

Planowanie podróży środkami komunikacji publicznej przez internet nie było dotąd zbyt trudnym zadaniem. Swobodnie można było znaleźć w sieci rozkłady jazdy kolei lub autobusów za pomocą e-podróżnika, a w niektórych wypadkach – zakupić bilety bezpośrednio na stronie. Schody zaczynały się, gdy pojawiały się wyniki połączeń kolejowych przez PKP Intercity. Co z tego, że strona pokazywała odpowiednie trasy, skoro nie dało się za jej pomocą kupić biletu?

Na stronie PKP Intercity ogłoszono, że w serwisie e-podróżnik.pl będzie można zakupić bilety u tego przewoźnika. Znakomicie! Ponadto, podróżni korzystający na części trasy z przejazdu pociągiem PKP Intercity, a na drugiej części z usług innego przewoźnika, którego oferta jest także dostępna na platformie, będą mogli w jednej transakcji nabyć i opłacić bilety obu przewoźników. To wygodna rzecz – zamiast rozbijać się na ileś-tam płatności, gdzie każdą z nich należałoby potwierdzić, mamy jedną, zbiorczą opłatę.

Obecnie w serwisie e-podróżnik.pl można bezpośrednio zakupić bilety PKP Intercity z rezerwacją miejsca siedzącego. Do wyboru jest miejsce w Strefie Ciszy, dostępne są wszystkie ulgi oraz opcje Bilet Rodzinny i Duża Rodzina, które oferuje przewoźnik. W razie potrzeby, po zakupie, pasażer może samodzielnie zmodyfikować bilet – zmienić nazwisko podróżnego lub wymienić bilet na inny.

PKP Intercity w aplikacjach

Bilety PKP Intercity można kupować nie tylko przez strony internetowe, ale także przez aplikacje. Od dawna taka opcja jest możliwa dla użytkowników SkyCash, a kilka dni temu uruchomiono taką funkcję w mPay.

Można się spodziewać, że możliwość kupowania biletów PKP Intercity trafi do kolejnych aplikacji – osobiście czekam, aż zostanie ona uruchomiona w Koleo, z którego regularnie korzystam. Jeśli nie, to liczę na rychłe wdrożenie oficjalnej aplikacji mobilnej PKP Intercity, która jest w fazie projektu. Przewoźnik zapewnia, że prace nad nią zostaną zakończone jeszcze w 2022 roku.