Szykujcie się na rychłą premierę Moto G50. Powinna zadebiutować lada chwila

Motorola nie przestaje zasypywać nas nowymi smartfonami. W ostatnim czasie zadebiutowały m.in. średniopółkowe Moto G30 i Moto G10 w przystępnych cenach, a także Moto G10 Power ze sporym akumulatorem o pojemności 6000 mAh. Następna w kolejce do wprowadzenia na rynek jest Motorola Moto G50.

Co zaoferuje Motorola Moto G50?

W bazie TENAA pojawiły się zdjęcia modelu XT2137-2, czyli skierowanej na chiński rynek budżetowej Motoroli Moto G50, wcześniej znanej pod nazwą kodową Ibiza.

Chińska agencja certyfikująca, oprócz samych zdjęć, nie ujawnia zbyt wielu nowych szczegółów na temat tego modelu. Wiemy, że zaoferuje on obsługę sieci 5G oraz Dual SIM, a także dość spory akumulator o pojemności 5000 mAh (niestety, z obsługą jedynie 10 W ładowania). Wymiary urządzenia to 164,95 mm wysokości, 74,93 mm szerokości i 8,95mm grubości. Smartfon od razu po wyjęciu z pudełka będzie pracował pod kontrolą systemu Android 11.

Dodatkowo, według wcześniejszych przecieków, Moto G50 ma napędzać procesor Qualcomm Snapdragon 480 przy wsparciu 4 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia za pomocą karty w formacie MicroSD). Wyświetlacz w tym modelu będzie miał rozdzielczość HD+ (720×1600 pikseli) i funkcję odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz.

Przednia kamerka o rozdzielczości 13 Mpix znajdzie w wycięciu w ekranie w kształcie łezki. Z tyłu zostanie zaś umieszczony aparat główny o rozdzielczości 48 Mpix wspomagany przez 5 Mpix obiektyw makro i 2 Mpix „oczko” do wykrywania głębi ostrości.

smartfon Motorola Moto G50 smartphone
Motorola Moto G50 (źródło: NieuweMobiel)

Oprócz potrójnego aparatu, z tyłu znajdzie się też czytnik linii papilarnych, który dość tradycyjnie, został opatrzony logo Motoroli. Na zdjęciach możemy zauważyć również dodatkowy przycisk obok klawisza blokady i regulacji głośności. Może on służyć do wywoływania asystenta głosowego lub innych akcji.

Na ten moment nie wiemy, kiedy Motorola Moto G50 zostanie oficjalnie zaprezentowana, aczkolwiek zapewne stanie się to już wkrótce. Tajemnicą pozostaje również cena tego modelu, choć sądząc po specyfikacji, nie będzie ona zbyt wygórowana. Patrząc na modele, takie jak Moto G10 i Moto G30, możemy się spodziewać, że Motorola Moto G50 również trafi do sklepów w naszym kraju.