smartfon Motorola Moto G10 Power smartphone
Motorola Moto G10 Power (źródło: Motorola)

Motorola Moto G10 Power debiutuje na rynku. Jest niezła

Motorola, podobnie jak inni producenci, powoli wprowadza nową generację swoich smartfonów. Niedawno do sprzedaży w Polsce trafiły modele Moto G30 i Moto G10, a teraz na rynku zadebiutowała Motorola Moto G10 Power. Jest niezła.

Specyfikacja Motorola Moto G10 Power

Jak nietrudno się domyślić, model ten niewiele różni się od swojego pierwowzoru, tj. Moto G10. Dopisek „Power” jednak zobowiązuje, dlatego specyfikacja Motorola Moto G10 Power obejmuje akumulator o pojemności 6000 mAh, który można ładować przewodowo z mocą do 20 W. Dla porównania, wersja standardowa ma baterię 5000 mAh z obsługą 10 W ładowania. Warto tu dodać, że w obu przypadkach zasilacz podpina się za pośrednictwem portu USB-C (USB 2.0).

Według deklaracji producenta, smartfon może pracować na pojedynczym ładowaniu nawet do trzech dni, aczkolwiek finalny czas pracy oczywiście zawsze zależy od sposobu korzystania z urządzenia. Jest to jednak prawdopodobne, jako że na rynku jest już taki długodystansowiec – realme 7i.

Motorola Moto G10 Power niewątpliwie będzie kusić przede wszystkim akumulatorem o dużej pojemności (z obsługą szybkiego ładowania) i długim czasem pracy na pojedynczym ładowaniu, ale nie tylko. Smartfon oferuje bowiem również aparat główny o rozdzielczości 48 Mpix i drugi (8 Mpix) z obiektywem ultraszerokokątnym oraz najnowszy Androidem 11, a także w pełni wystarczające przeciętnie wymagającemu użytkownikowi 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej (+ microSD do 1 TB).

Trzeba też wspomnieć, że obudowa smartfona jest odporna na pył i wodę zgodnie z kryteriami standardu IP52, a do tego na pokładzie nie zabrakło również czytnika linii papilarnych, Dual SIM (hybrydowy: 2x nano SIM lub SIM + microSD) i 3,5 mm złącza słuchawkowego. Dodatkowym udogodnieniem jest dedykowany klawisz do uruchamiania Asystenta Google.

Oprócz powyższego, specyfikacja Motorola Moto G10 Power obejmuje jeszcze 6,5-calowy wyświetlacz IPS TFT LCD o rozdzielczości HD+ 1600×720 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 460, żyroskop, aparat 8 Mpix na przodzie oraz dwa 2 Mpix na tyle (do zdjęć makro i wykrywania głębi). Smartfon ma wymiary 165,22×75,73×9,89 mm i waży 200 gramów. Jego obudowa jest wykonana z plastiku.

Cena Motorola Moto G10 Power, dostępność

Smartfon zadebiutował dziś w Indiach. Cena Motorola Moto G10 Power w tym kraju została ustalona na 9999 rupii, co jest równowartością ~530 złotych. Prawdopodobnie model ten wkrótce pojawi się też w Polsce. Dla przypomnienia, Motorola Moto G10 kosztuje u nas 699 złotych.