smartfon Motorola Edge S 5G smartphone
Motorola Edge S (źródło: Lenovo)

Tyle (podobno) będzie kosztować Motorola Moto G100 w Europie. Zapłacicie taką kasę za smartfon ze Snapdragonem 870?

Nowa Motorola Moto G100 zadebiutuje w Europie już za kilka dni – 25 marca 2021 roku. Już teraz dowiedzieliśmy się jednak, ile prawdopodobnie będzie kosztować na Starym Kontynencie. Co powiecie na taką cenę smartfona z procesorem Qualcomm Snapdragon 870?

Cena Motorola Moto G100 w Europie

Nie można powiedzieć, że Motorola Moto G100 nas zaskoczy, ponieważ od dłuższego czasu wiemy, że będzie to po prostu nazwana inaczej Motorola Edge S, która miała swoją premierę w Chinach 26 stycznia br. Klientów, którzy nie są na bieżąco z doniesieniami z branży, może jednak zdziwić sama nazwa smartfona, ponieważ tak wielkich liczb w oznaczeniach urządzeń mobilnych raczej się nie spotyka – są one co najwyżej dwucyfrowe.

W Chinach cena Motoroli Edge S zaczyna się od równowartości ~1150 złotych, a kończy na ~1620 złotych. Klienci w Europie nie mogą jednak liczyć na aż tak atrakcyjne, ale to także nie powinno być żadną niespodzianką – elektronika na Starym Kontynencie nigdy nie jest tak tania jak w Chinach.

smartfon Motorola Moto G100 5G smartphone
źródło: Lenovo

Jaka zatem będzie cena Motorola Moto G100 w Europie? Smartfon o oznaczeniu, które należy do tego modelu, pojawił się w bazie jednego z hiszpańskich sklepów. Podaje on, że konfiguracja z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej ma kosztować 479,77 euro, tj. równowartość ~2200 złotych. Trzeba przyznać, że jest ona atrakcyjna – w końcu nowa Motka zaoferuje również (niemal) topowy procesor Qualcomm Snapdragon 870 z modemem 5G i obsługą WiFi 6. Aktualnie podobną kwotę trzeba zapłacić w Polsce za Xiaomi Mi 10T i OnePlus 8 ze Snapdragonem 865.

Specyfikacja Motorola Moto G100

Procesor niewątpliwie będzie najmocniejszą stroną tego smartfona – bo choć nie topowy, to zapewni wysoką wydajność w niewygórowanej cenie. Szczególnie że producent wykorzysta w tym modelu także kości LPDDR5 RAM i pamięć flash typu UFS 3.1.

Ponadto specyfikacja Motorola Moto G100 będzie również obejmować 6,7-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości Full HD+ (21:9) z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz, a także dwa aparaty na przodzie (16 Mpix + 8 Mpix 100° FOV) i trzy na tyle (64 Mpix + 16 Mpix 121°FOV + 2 Mpix do pomiaru głębi) wraz z czujnikiem ToF.

Warto tu jeszcze wspomnieć, że moduł na panelu tylnym wykorzysta aparat z obiektywem ultraszerokokątnym do zdjęć makro, a do tego dostępna będzie też funkcja nagrywania wideo (aparatem głównym, tj. 64 Mpix) nawet w 6K w 30 klatkach na sekundę.

Oprócz tego, specyfikacja Motorola Moto G100 obejmie również moduł NFC, Dual SIM, czytnik linii papilarnych, akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą ładowania przewodowego o mocy 20 W przez port USB-C i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Obudowa smartfona spełni kryteria normy pyło- i wodoszczelności IP52 (podobnie jak seria Redmi Note 10).

Przydatną opcją z pewnością okaże się również możliwość podpięcia modelu Motorola Moto G100 do zewnętrznego monitora, dzięki czemu użytkownik będzie mógł uzyskać efekt podobny do tego, jaki zapewnia DeX Samsunga.

Motorola Ready For
Specyfikacja Motorola Moto G100 obejmie też obsługę funkcji Ready For (źródło: Lenovo)